موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایتاصول طراحی یک سایت حرفه ای کدامند؟ چه نوع سایتی مناسب بیزینس شماست؟ متأسفانه طراحی سایت به عنوان یکی از خدمات نوین دنیای امروز جایگاه واقعی خود را در میان فارسی زبانان به دست نیاورده است و از یک حرفه تخصصی فاصله زیادی گرفته است. طراحی سایت همانند هر کار تخصصی دیگری از یک سری اصول پیروی می کند که در صورت عدم رعایت، نمیتوان از سایت طراحی شده انتظار موفقیت و بازدهی داشت و رعایت این اصول چیزی است که تفاوت طراحی وب سایت حرفه ای با یک سایت معمولی را مشخص می کند.

طراحی قالب سایت بهینه

اصلی بسیاری مهم در طراحی سایت به شمار می رود و در صورت عدم توجه، بخش مهمی از فعالیتهای بهینه سازی سایت در آینده را تحت تأثیر قرار می دهد. رعایت چند اصل در طراحی قالب سایت باعث افزایش بازدهی آن خواهد شد.

طراحی سایت با تکنولوژیهای نوین صنعت طراحی وب

یکی دیگر از اصول طراحی سایت، استفاده از تکنولوژی های نوین صنعت طراحی وب است. برای مثال استفاده از CSS به جای جداول از تکنولوژیهایی است که حتماً باید رعایت شود.

تأثیر گذاری سایت طراحی شده

اصل تأثیر گذاری در واقع تأمین کننده مستقیم خواسته های مدیران یک وب سایت است؛ اگر سایتی که طراحی می شود نتواند تأثیر مطلوب را بر بازدید کنندگان بگذارد و آنها را مجاب به استفاده از خدمات و/یا محصولات سایت کند، نمی توان هیچ ارزشی برای چنین سایتی قائل شد.

بررسی رفتار بازدیدکنندگان

این اصل که با کمک ابزارهای آنالیز ترافیک پیاده می شود، به مدیران سایت در شناسایی هرچه بهتر بازدید کنندگان و بازار هدف خود کمک خواهد کرد.

ساختار مرتب سایت

اینکه تمام محتوای سایت در دسته بندی های مشخص و مرتب قرار داشته باشند از اصول بسیار مهم در طراحی سایت به شمار می رود. برای مثال در سایت یک شرکت تولید کننده هدایای تبلیغاتی، قرار گرفتن انواع ساعت و انواع ست ها در یک دسته بندی اصلاً حرفه ای نخواهد بود و باز قرار دادن ساعت ها در دسته ای با نام هدایای رومیزی هم انتخاب کاملی به شمار نمی رود.

 

بهینه سازی سایت

اصل بهینه سازی سایت طراحی شده از اصولی است که تقریباًّ تمام طراحان سعی در رعایت آن دارند اما میزان موفقیت متفاوتی وجود دارد و البته بهینه سازی سایت از اصولی است که پس از طراحی سایت و توسط مدیریت سایت هم باید رعایت شود.

 

طراحی سایت با توجه به نیاز

اصلی که مثل روز روشن است اما در بسیاری موارد نادیده گرفته می شود! طراحی سایت یک شرکت ساختمانی با طراحی سایت یک شرکت بازرگانی و با طراحی سایت فروشگاهی تفاوتهای بسیار دارد.

 

رعایت نکات فوق به طراحی یک سایت حرفه ای می انجامد که نیاز اصلی شما به عنوان مدیر آن را تأمین خواهد نمود. در صورت تمایل به طراحی سایت و داشتن یک وب سایت حرفه ای، با ما از رطیق لینک زیر تماس بگیرید:

مشاوره برای طراحی سایت حرفه ای

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!