موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

انواع درآمد ها-بخش دوم

انواع درآمدهادر قسمت اول این مقاله فهمیدیم که دو نوع اصلی درآمد داریم: ۱. درآمد خطی و ۲. درآمد رسوبی (مستمر) و با تعریف هر یک آشنا شدیم. در این قسمت به مقایسه این دو نوع درآمد خواهیم پرداخت تا تصمیم گیری برای انتخاب نوع درآمد مطلوب راحت تر شود.

مقایسه درآمد خطی و درآمد اهرمی مانده

 

درآمد خطی

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می فرمایید، با افزایش زمان اختصاص یافته به کار، درآمدتان افزایش می یابد اما این افزایش درآمد همیشه به نحوی کنترل شده از سوی سایرین است و به هر حال حقوق شما را سایرین تعیین می کنند.

 

درآمد اهرمی مانده

 

باتوجه به نمودار فوق، متوجه هستید که با پیشرفت بیزینستان، میزان زمانی که باید به آن اختصاص دهید کمتر می شود یعنی اهرمهای شما در بیزینستان بدون نیاز به حضور شخص شما به پیشبرد آن مشغول هستند. البته توجه دارید که راه اندازی بیزینس همانطور که در حالت اول نمودار فوق میبینید، می تواند تا مدتی برای شما سوددهی نداشته باشد.

اما نکته ی دیگری که از این دو نمودار استنباط می شود این است که با افزایش درآمد خطی، تعداد ساعات کاری شما هم افزایش می یابد مثلاً وکیلی که چند پرونده را قبول می کند یا پزشکی که مطب خود را خوب جا می اندازد یا حتی کارمنندی که از بخش فروش ترفیع میگیرد و به مدیریت فروش سازمانی که در آن کار می کند، می رسد. اما در درآمد اهرمی مانده با افزایش درآمد که به دنبال عملکرد درست بیزینس حاصل می شود، تعداد ساعات کاری کاهش می یابد!

 

راه رسیدن به درآمد اهرمی مانده

 

همان طور که در بالا اشاره کردم، یکی از راههای کسب درآمد اهرمی مانده، سرمایه گذاری است. اما این تنها راه نیست. اگر اینطور بود، هرگز هیچکس دیگر نمیتوانست ثروتمند شود چرا که ابزار آن یعنی پول را نداشت! اما به لطف پیشرفتهای بشر، راههای زیادی برای ساختن بیزینس بدون سرمایه و یا با کمترین سرمایه وجود دارد که به نظر من بهترینهای آنها بیزینس های آنلاین و کسب و کارهای اینترنتی هستند.

 

با راه اندازی کسب و کار اینترنتی و بیزینس آنلاین خود، خواهید توانست با حداقل سرمایه، و یا حتی بدون هیچ سرمایه ای، به درآمد اهرمی مانده دست یابید و از این طریق آینده مالی خود را تضمین نمایید.

کسب و کار اینترنتی خود را همین الآن با سفارش سایت یا بلاگ دلخواهتان، شروع کنید.

 

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!