موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

موانع کسب درآمد از سایت های خارجی

موانع کسب درآمد از سایت های خارجی

اگر مقالات درج شده در ۸۴edu.net را دنبال کرده باشید، حتماً متوجه این موضوع شده اید که در معرفی موقعیتهای کسب و کار اینترنتی و کلاً کسب درآمد از طریق اینترنت کمتر به سراغ معرفی نمونه های خارجی رفته ام و تقریباً تمام تمرکزم روی موقعیتهای ۱۰۰٪ داخلی بوده است. در این مقاله به دلایل این مهم و عدم اشاره چشمگیر به کسب درآمد از سایتهای خارجی (بیشتر انگلیسی زبان) اشاره خواهم کرد.

 

بازار رقابت

اولین و مهم ترین دلیل من برای عدم اشاره به سایتهای خارجی برای کسب درآمد، بر میگردد به رقابت میان وب سایتهای انگلیسی. مسلماً برای حضور در بازارهای بزرگ، باید حضور در محدوده های رقابتی کوچکتر را تجربه کرده باشیم. آنچه ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی انگلیسی زبان به ما نشان خواهد داد، حجم عظیم رقابت میان انبوه وب سایتهایی است که در هر موضوع خاصی از گوشه و کنار جهان، سر برآورده اند. برای مثال در زمان نوشتن همین مقاله، در مورد internet income، حدود ۲۴۰ میلیون صفحه در گوگل ایندکس شده است! این در حالی است که کل صفحات ایندکس شده درباره “درآمد اینترنتی” در همین زمان در گوگل در حدود ۱۲۱۰۰۰۰ مورد می باشد. دقیقا؛ حدود ۲۰ برابر رقابت سنگین تری در زبان انگلیسی به انتظار من و شمای بلاگر است!

 

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در میان صفحات فارسی، صفحات و وب سایتهای بی محتوا بسیار زیادند و از این رو سطح رقابت باز هم پایین تر می آید. پس اولین دلیل را برای عدم معرفی چشمگیر سایتهای خارجی برای کسب درآمد متوجه شدید: بازار رقابت شدید و نداشتن تجربه کافی جهت ورود به این بازارها.

 

مشکلات دریافت درآمد

یکی دیگر از مسائلی که در سر راه کسب درآمد اینترنتی از سایتها و شرکتهای خارجی وجود دارد، دریافت درآمد است. البته همین جا عرض میکنم که راههای بسیاری برای دریافت درآمدها وجود داد اما تمامی اینها دو مشکل اساسی دارند: ۱. بخشی از درآمد شما برای هزینه های انتقال و تبدیل به ریال، هرز می رود. ۲. همیشه احتمال بلاک شدن حساب کاربری شما در سایتی که مرکز درآمد شماست و در نتیجه از دست رفتن درآمدتان وجود دارد.

 

وقتی برای کسب درآمد از طریق اینترنت برنامه ریزی میکنیم، بحث دریافت درآمد در حسابهای بانکی داخل ایران یکی از مهمترین بخشهای برنامه ریزی ما را تشکیل می دهد چرا که طبیعتاً هر فردی به دنبال حصول سود دست به کاری می زند و اگر بداند که سودی در یک کار نیست، طبیعتاً از انجام آن کار هم سر باز خواهد زد. پس چه بهتر که برای شروع حضور در دنیای کسب و کارهای اینترنتی، مسیری را برگزینیم که دردسرهای تبدیل پول و دریافت درآمد در داخل کشور را به حداقل رسانده و انگیزه ای برای توسعه بیزینس آنلاین ما فراهم آورد.

 

آشنایی با زبان انگلیسی

دلیل مهم دیگری که برای عدم مانور روی کسب درآمد از شرکتهای خارجی دارم، عدم آشنایی در حد نیاز به زبان انگلیسی است. برای کسب درآمد از اینترنت در سطح بین المللی، چاره ای جز آشنایی با زبان مورد قبول جامعه بین المللی یعنی زبان انگلیسی نداریم. نمیتوانیم انتظار داشته باشیم که مطالب کپی شده ما از چند سایت معروف فارسی، زمینه ساز موفقیت وب سایت ما در سطح بین المللی شود! چرا که نه مطالب آن را می توان خواند و نه آنکه حتی مطالب جدیدی برای خواندن در آن یافت می شود (همه مطالب کپی شده اند.) !!

وقتی صحبت از کسب درآمد اینترنتی از سایتهای خارجی به میان می آید، زبان انگلیسی حرف اول را میزند. اینکه بتوانید سایت یا بلاگی با محتوای بروز و جذاب به زبان انگلیسی داشته باشید، اصلی است که شاید در موفقیت شما نقش اول را ایفا کند. دو صفتی که برای محتوا ذکر کردم را همیشه به یاد داشته باشید: به روز و جذاب بودن. این دو صفت به این دلیل ذکر شد که فکر کپی کردن مطالب دیگر سایتها مخصوصاً دایرکتوریهای مقالات را از سر بدر کنید و همچنین هر مطلبی را مناسب درج در سایت خود به حساب نیاورید!

 

آشنایی با زبان انگلیسی در حد خواندن و نوشتن از ملزومات حضور در دنیای بیزینس های آنلاین بین المللی است که در بین افراد کمتر دیده می شود؛ از این رو دلیل محکمی دیگر برای من ایجاد می شود تا به آموزش کسب درآمد از اینترنت در ایران و از طریق شرکتهای ایرانی بیشتر بپردازم و البته نیم نگاهی به سایتها و شرکتهای خارجی هم داشته باشم.

 

کپی رایت

نقض قوانین کپی رایت و استفاده بدون مجوز از مطالب دیگر سایتها و بلاگها، یکی از مواردی است که همیشه دامن گیر وب فارسی بوده و هر روز بدتر هم می شود! اما از آنجایی که وب فارسی هیچ ارگانی برای نظارت در این موارد بر خود نمیبیند، کاربران فارسی زبان با این گمان که در وب انگلیسی هم داستان به همین قرار است و کسی کار به کار کپی کردن مطالب ندارد، دست به کار می شوند و سایتهایی غنی از مطالب کپی شده تشکیل می دهند! خب اولین قدم برای این سایتها، بلاک شدن توسط شرکتهای همکار است. برای مثال اکانت ادسنس مدیر سایتی که مبادرت به کپی برداری مطالب کرده است، بلاک می شود یا عضویت وی در یک سیستم همکاری در فروش لغو میگردد.

به همین سادگی، رویای کسب درآمد از طریق اینترنت نقش بر آب می شود و همه چیز رنگ دیگری به خود میگیرد؛ ادسنس کلاهبردار می شود و affiliate marketing تبدیل به کلاهبرداری اینترنتی و … . غافل از اینکه مشکل اصلی خود ما هستیم که هیچ احترامی برای حق کپی رایت مؤلف قائل نمیشویم. به همین دلیل ترجیح میدهم روی تولید محتوا در وب فارسی مانور دهم تا وقتی قدرت تولید محتوا در وب فارسی و بازار کم رقابت تر آنرا در دوستان یافتم، آنگاه به سمت کسب درآمد از سایتهای خارجی گام برداریم.

 

دلایل فوق، دلایل اصلی من بر عدم مانور زیاد روی موقعیتهای بیشمار کسب درآمد از سایتهای خارجی هستند. به نظر من باید رقابت در بازارهای کوچک را فرا گرفته، بر مشکلات دریافت درآمد فائق آمده، با زبان انگلیسی آشنا شویم و کپی رایت را یک حق قاطع بدانیم تا بتوانیم به کسب درآمد از سایتهای خارجی هم فکر کنیم.

البته در ادامه مقالات آموزشی که در ۸۴edu.net خواهم نوشت، قطعاً به موقعیتهای کسب درآمد غیر فارسی اشاره بیشتری خواهم داشت.

 

چرا این مطلب را منتشر کردم؟ این روزها تماسهای علاقه مندان به کسب درآمد اینترنتی که میخواهند به صورت بین المللی کار کنند، خیلی زیاد شده است. لذا لازم دانستم این نکات را یادآوری کنم تا دوستان پیش از استارت زدن، اینها را لحاظ کنند… .

 

۱۸ دیدگاه

 1. سلام مقاله خوبیه ممنون
  یه سوال واسه وصول درامد دارم
  آیا میشه مبالغ کسب درامد از این راه رو برای خرید از سایتهای خارجی هزینه کنیم و از اونا خدماتی مثل نرم افزار و یا هر چیز دیگه که بشه از اینترنت دریافت کرد بخریم؟

  پاسخ
  • سلام
   میشه اگر حساب معتبر داشته باشید و لازمه حساب معتبر هم آدرس معتبر خارجی هست. شما اگر بخواید این پول رو به جای change کردن صرف خرید نرم افزار کنید باز هم باید به حسابتون اومده باشه… .

   پاسخ
 2. دلایلتون منطقی هستند..اما یک نظریه هم هست که میگه اگه نهنگ میخوای باید بری اقیانوس.در فضای که گردش مالی بیشتری انجام میشه احتمال سود بیشتره(البته با در نظر گرفتن اینکه ایده و زبان اینگلیسی خوب باشه)

  پاسخ
  • ممنون. دقیقاً اگر ایده و زبان انگلیسی خوب باشه دیگه دلیلی نیست که آدم دست روی دست بذاره. ولی خب همین دو مورد دو تا از موانع اصلی هستند البته با این فرض که تجربه مورد نیاز رو داشته باشیم.

   موفق باشید

   پاسخ
 3. سلام . من تازه کار با وب سایت clikbank.com رو شروع کردم . یه وبلاگ زوم : http://www.marketingsuccess.blog.com/ اما فروش ندارم . میشه بگید چطور میشه تبلیغش کم که فروش داشته باشم ؟ اگه مشکلی داره بهم بگید تا اصلاحش کنم
  لطفا جوابرو به ایمیلم ارسال کنید
  ممنون

  پاسخ
  • سلام
   کار وبلاگ شما با یکی دوتا ایمیل و یکی دو تا کامنت راه نمیفته!
   از ابتدایی ترین اصول در مورد این وبلاگ غافل موندید.
   و نکته ی بسیار بسیار مهم، نگارش ضعیف انگلیسی شماست… .

   تمایل داشتید، از بخش تماس با من اقدام کنید تا راهکارهای حرفه ای خدمتتون ارائه بدم.

   موفق باشید

   پاسخ
 4. سلام مطالبتونو خوندم من ساکن مالزی هستم حساب بانکی هم دارم وجدیدا ویزاکارت گرفتم ومیخام یه کسب وکار کوچولوی اینترنتی راه بندازم حالا بااین اوصاف که گفتین آیا بهتره درسایتهای معتبر خارجی عضوبشم یا خودم یه فروشگاه کوچولو داشته باشم خواهش میکنم راهنماییم کنید لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید درضمن تاحدودی به زبان انگلیسی هم واردم.

  پاسخ
  • سلام
   اولاً که انگلیسی تا حدودی، نیازتون رو تأمین نمیکنه و حتماً باید به راحتی بخونید و بنویسید… .

   نکته دوم اینکه شما چند گزینه دارید:
   ۱. ادسنس
   ۲. affiliate marketing
   ۳. online store
   بین این سه گزینه انتخاب کنید. اگر میتونید بنویسید خب ادسنس بهترین گزینه هست.
   اگر میتونید فروشگاه رو مدیریت کنید خب گزینه ۳ و اگر دوست ندارید درگیر کارهای مدیریت فروشگاه باشید، گزینه ۲.

   خودتون شرایطتتون رو بسنجید و بهترین رو از بین این سه تا انتخاب کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 5. سلام

  مقاله جالبی بود

  موفق وموید باشید

  با تشکر

  پاسخ
 6. سلام مقالتونو خوندم…
  به نکات خوبی اشاره کردید اما باید بدونید که در حال حاظر درآمدی که در بازار بین المللی وجود داره قابل مقایسه با داخل نیست … منظورم اصلا ادسنس گوگل نیس … با روش هایی مثل CPA وبمستر ها درآمدهای چند هزاردلاری دارن.

  در مورد دریافت پول هم کارتهای اعتباری ویزا با درگاه سوئیفت این قابلیت رادارن که پول دریافت و به حساب ارزی داخلی واریز کنن

  به گرافیک ریور یا تم فارست سربزنید متوجه میشید که یه طراح میتونه چند هزار دلار طرح ساده یه کارت ویزیتو بفروشه… ولی در داخل!!!

  پاسخ
  • سلام
   فرمایش شما متین اما شما که مثلاً تم فارست رو مثال زدید، این رو هم در نظر بگیرید که کیفیت قالبهایی که اونجا به فروش گذاشته میشه در چه سطحیه و آیا اصلاً با کسی کار با این کیفیت میده بیرون که بخواد اونجا بفروشه؟ بین طراحان خودمون که دارن داخل ایران کار میکنن، چند نفر چنین پتانسیلی رو دارن؟ پس رقابت بسیار سنگین هست و بازم بهتره اول توی ایران خودشون رو محک بزنن بعد وارد بازارهای بین المللی بشن.
   مورد دوم در این زمینه باز هم دریافت پول هست. بسیاری شرکتها، به محض متوجه شدن اینکه دارید از ایران کار میکنید حسابها رو مسدود میکنن و اصلاً به مرحله ی ویزا کارت و … نمیرسه پس عدم امنیت هم خیلی مهمه.
   نکته ی بعدی باز در مورد وبمستری به زبان انگلیسی هست، باید خوب بلد باشیم انگلیسی بنویسیم… .

   در هر صورت بنده هرگز منکر پتانسیل درآمدزایی در فعالیت به صورت بین المللی نمیشم اما نباید فراموش کرد که رقابت سنگین و مواردی دیگر وجود دارند که شاید برای ۹۹٪ افراد بهتر باشه کار خودشون رو با چنین وضعیتی استارت نزنن و از جاهای کوچکی مثل داخل ایران کارشون رو برای کسب تجربه شروع کنند.

   ممنونم از نظرتون و براتون آرزوی موفقیت میکنم.

   پاسخ
   • البته این صحبت شما رو تا حدی قبول ندارم، در داخل هم پتانسیل بالای تولید محصول با کیفیت از صفر هم هست، متاسفانه برخی‌ها که فقط بلدند طرح کپی کنند و منتشر کنند تصویر درستی از طراحان داخل مجسم نکردند.

    پاسخ
 7. سلام
  مقاله ی مفیدی بود ممنون
  مشکلات زیادی از در امدهای سایت های خارجی برای ما وجود دارد اصلی ترین هم مشکلات تحریم هست.البته وب سایت های ایرانی در چند سال گذشته پیشرفت خوبی داشتند و این احتمال وجود دارد در اینده بتوان از سیستم های تبلیغات کلیکی در کشور خودمان در امد خوبی داشته باشیم.

  پاسخ
  • سلام
   خواهش میکنم
   البته که این احتمال وجود داره اما خب نحوه فعالیت این سیستم های کلیکی هم مهمه… .

   پاسخ
 8. ممنون بابت مطلب مختصر و مفیدتون جناب مهندس زاده
  البته در کنار این معایب، میشه خوبی هایی رو هم دید (هر چند عنوان مطلب موانع هست، فقط جهت مقایسه میگم).

  مثلاً در باره مورد اول، همونطور که گفتید رقابت سخته، اما به نسبت بازار هم گسترده تر (انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان) و همچنین آشناتر و وارد تر هست و مشتری واقعی تری (خصوصاً برای خدمات) محسوب میشه. و قدرت مانور برای معرفی، سئو و … هم بیشتر (وجود سایت های اشتراک فایل، سایت های انتشار مقالات، دایرکتوری های خوب و تخصصی زیاد و …)

  یا مثلاً کپی رایت میتونه یک مزیت محسوب بشه(با فرض تسلط بر زبان)، شما میتونی مطمئن باشی که کتاب الکترونیکی که برای فروش تهیه کردی، فردا تو ۵۰۰ تا سایت نیست!

  در واقع فکر می کنم بزرگترین معضل، دریافت درآمد و مسائل مربوط به تحریم و … هست که حتی باعث شده از محتوای فارسی هم نشه استفاده کرد (ادسنس گوگل، تبلیغات گوگل و …) و بعدش تسلط به زبان

  پاسخ
  • سلام. خواهش میکنم.

   کاملاً درست میفرمایید اما خب در نظر داشته باشید ورود به همون بازار گسترده، وقتی میتونه موفقیت آمیز باشه که حداقل تجربه ای از بازارهای آنلاین کوچک تر وجود داشته باشه!

   من صحبتهای شما رو ۱۰۰٪ تأیید میکنم اما فقط وقتی به کسی توصیه میکنم که با در نظر گرفتن این مزایا و معایب وارد دنیای گسترده ی اینترنت به زبان انگلیسی بشه، که بدونم تا حالا یه سایت معمولی فارسی رو تونسته بگردونه!

   براتون آرزوی موفقیت میکنم.

   پاسخ

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!