موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

۸ نکته درباره بهینه سازی سایت

سئوبهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که به اختصار سئو (SEO: Search Engine Optimization) نامیده میشود یکی از مهمترین بخشهای بازاریابی اینترنتی به شمار می رود چرا که می تواند هدفمندترین ترافیک را به سایت شما هدایت کند. ۸ نکته مهم درباره سئو را در این پست ببینید.

۱. اولین چیز که باید یاد بگیرید استفاده از عنوان و برچسب آلْت (alt tags) خودتان است.

هر چه کلمات عنوان صفحه شما کمتر باشد بهتر است. همچنین میتوانید از برچسب های عنوان (title tags) و alt در تصاویر، از برچسب عنوان در لینک ها و از عناوین در پاراگراف ها، تقسیم ها(Divs)، و محدوده ها(spans) استفاده کنید.

۲. از برچسب های سر صفحه یا Header tags یعنی  H2 ، H1 و H3 استفاده کنید. اگر از قیافه پیش فرض این برچسب ها خوشتان نمی آید، همیشه می توانید شکل آن را در مدل های CSS خود تغییر دهید: (Cascading Style Sheets)

۳. از فایل های CSS هر وقت که ممکن بود استفاده کنید تا style code در کد منبع را کاهش دهید.

۴. از مراجع جاوا اسکریپت به جای تایپ مستقیم کد های جاوا در صفحه خود استفاده کنید – این باعث کوچک شدن کد صفحه شما میشود.

۵. صفحه خود را طوری مرتب کنید که بدنه صفحه در مکان بالاتری در کد نسبت به navigation و پاورقی کپی رایت (footer copyright) باشد. این کار می تواند با استفاده از لایه های تقسیم (div layers) انجام شود.

۶. از برچسب های متا (meta tags) استفاده کنید اما آن را تا حد امکان کوتاه و مختصر نگه دارید.

۷. چگالی کلمات کلیدی را بررسی کنید. کلمات کلیدی برچسب متا و عنوان صفحه شما باید در متن اصلی صفحه شما بررسی شود تا زیاد یا کم نباشند. ابزار چگالی کلمات کلیدی رایگان هم در دسترس هستند.

۸. برای کلمات و جملات کلیدی خود از حالتهای توپر، تاکید، و زیر خط استفاده کنید. اما از هر کدام از این سه حالت بر روی یک جمله یا کلمه استفاده کنید. و همچنین یک بار از این حالت ها استفاده کنید. تمام صفحه را به همین روش پر رنگ نکنید. این باعث آزار اشخاص و موتور های جستجو میشود.

 

مجموعه نکات فوق به سادگی هرچه تمامتر به شما کمک میکنند تا بلاگ یا سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی نمایید. این قضیه از مباحثی است که در تجارت الکترونیک اهمیت بالایی دارد چرا که قدرت بازاریابی موتورهای جستجو در رشد بیزینس از هر روش دیگری می تواند بیشتر باشد.

بازتاب های این مطلب

  1. خط قرمزها در بهینه سازی سایت | یک کارآفرین | کسب درآمد از اینترنت - [...] بازاریابی اینترنتی بوده است میداند، کلاه گذاشتن همان بهینه سازی سایت برای موتور جستجو از طریق بهره گرفتن از…

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!