موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

۵ سئوال مهم قبل از راه اندازی سایت-بخش دوم

قبل از طراحی سایتبازدیدکننده چه انتظاری از سایت شما دارد؟

اگر تاکنون بازار هدف خود را شناختید، درک خواسته های بازدیدکنندگانتان دومین نکته حائز اهمیت است. داشتن چشم انداز مشتری برای یافتن انتظارات و خواسته های بازدید کنندگان از سایت، یک امر ضروری است. بسیاری از کاربران اینترنت احتمالاً به دنبال سادگی کاربرد در کنار اطلاعات مرتبط که زندگی را آسان می کند، خواهند بود. این خواسته ها همراه سریع باز شدن سایتتان در جریان اند. کاربران معمولی اینترنت عموماً بیش از ۸ ثانیه برای باز شدن یک صفحه صبر نمی کنند و یا به صفحه ای دیگر رفته یا انتقال اطلاعات را متوقف می نمایند.

علاوه بر این، بسته به بیزینس و نوع مخاطبینتان، برخی از کاربران شاید به دنبال سرگرم شدن باشند و در صورتی که سرگرمی مورد نظر خود را نیابند، می توانند از سایت دلزده شده و دیگر بازنگردند. سایرین به دنبال اطلاعات سفارش، خدمات پیش از فروش و اطلاعات شرکت خواهند بود. انتظارات افراد مختلف متفاوت خواهد بود، اما اگر مخاطبین هدف خود را به کوچکترین بخشهای مشابه ممکن تقسیم بندی کرده باشید (هر بخش به عنوان بخشی از بازار خواهد بود)، خواهید توانست انتظارات بازدیدکنندگانتان را در مورد طراحی و محتوای سایت، تأمین نمایید.

 

می خواهید بازدیدکننده سایت را با چه چیزی ترک کند؟

وقتی که کاملاً فهمیدید بازدید کننده سایت چه انتظاری از آن دارد، می بایست تعیین کنید که می خواهید بازدید کننده پس از بازدید سایت، آن را با چه چیزی ترک کند. آیا به دنبال کاهش زمان مصرفی چرخه خرید هستید و می خواهید از پاسخ داده شدن سئوالات مشتریان درباره کارایی و مشخصات محصول مطمئن شوید؟ یا به دنبال شهره کردن برند خود هستید و به دنبال راههایی برای افزایش نفوذ آفلاین برند خود  از طریق دنیای آنلاین هستید؟ بسته به اهدفتان، نیاز به بکارگیری استراتژیهای متفاوت برای اهداف گوناگون دارید.

از خودتان درباره چیزی که می خواهید بازدید کننده سایت را با آن ترک کند، سئوال کنید سپس ببینید که تأمین آن خواسته ها با تمرکز بر محتوای سایت ممکن است یا طراحی و ظاهر آن؟ به احتمال قوی نیاز به محتوای با ارزش به منظور تأمین نیاز مشتری در کنار طراحی خوب سایت که امکان یافتن اطلاعات یا طی کردن سریع و آسان پروسه سفارش را به مشتری می دهد، خواهید داشت.

 

چرا کسی باید به سایت شما بازگردد؟

آیا دلیل خوبی برای بوکمارک کردن سایت شما و بازگشت به آن وجود دارد؟ اگر نه، چه چیزی باید در سایت شما بهبود یابد تا بازدیدهای مجدد را تشویق نماید؟ با وجود اینکه این آخرین سئوال در این مقاله است، باز هم در هدف گرفتن مخاطب حقیقی از ارزش یکسانی برخوردار است. دلایل حضور آنلاین شرکت شما هرچه که باشد، عدم موفقیت در جذب بازدید کننده به سایتتان و ترغیب آنها به بازگشت، تلاشهای شما در سایت را بی نتیجه می کند.

با پرسیدن سئوال “چرا کسی باید به سایتم بازگردد؟” از خود، فشاری برای بررسی طرح ابتکاری سایت و توجیه سرمایه گذاری در آن، بر خویش تحمیل می کنید. تحصیل وفاداری توسط مشتریان در فعالیتهای آنلاین، خود را در درآمدها و سودهای آنلاین شما نشان خواهد داد. فراهم کردن اطلاعات مرتبط، کمک به مشتری برای راحت تر انجام دادن کارش و طراحی سایتی قانع کننده، تکنیکهای پایه ای در ترغیب بازدید کننده به بازگشت به سایتتان به شمار می روند. تعیین آنچه که برای مخاطب هدف شما ارزش به شمار می رود، اساس فعالیتهای مبتنی بر وب شما خواهد بود.

 

نتیجه

کتب، مجلات و خبرنامه های بسیار مفیدی درباره موضوع دو مقاله اخیر یعنی طراحی سایت وجود دارد اما برای کسانی که میخواهند حضور آنلاین خود را شروع کنند، این سئوالات و پاسخ به آنها، راهنمایی عالی در ساختن مناسب سایتشان خواهد بود. و البته از آنجایی که دنیای آنلاین، تؤامان در حال تغییر است، خواهید توانست این ۵ اصل را به سایتی که قبلاً طراحی نموده اید نیز تزریق نمایید تا حضور آنلاین موفق خود را بیمه کنید. کلید موفقیت، انجام کارهای لازم پیش از طراحی سایت می باشد که متضمن موفقیت سایت در آینده خواهد بود.

 

منبع: The Internet Digest

 

مترجم: بهروز مهندس زاده

بازتاب های این مطلب

  1. 5 سئوال مهم قبل از راه اندازی سایت-بخش اول | یک کارآفرین | کسب درآمد از اینترنت - [...] ادامه مقاله را در این آدرس مطالعه فرمایید. .ps-social-sharing-2011{ -webkit-transition: opacity 0.3s; -moz-transition: opacity 0.3s; filter: alpha(opacity=70); opacity: 0.5;…

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!