موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

۱۰ دلیل برای کار در منزل

کار در منزلصحبت درباره کار در خانه و کسب درآمد از منزل، بسیار شیرین است. اما چرا؟ به نظر شما چرا افراد به کار در منزل علاقه نشان می دهند و کار کردن در خانه چه مزایایی دارد که باعث محبوبیت آن می شود؟ در این مقاله می خواهیم ۱۰ دلیل اصلی که باعث محبوبیت بیش از پیش کار در خانه می شود را توضیح دهیم.

۱. صرفه جویی در زمان: منظور جلوگیری از اتلاف زمانی است که در رفت و آمد به محل کار صرف می شود که مخصوصاً درشهرهای بزرگ به چشم می آید. برای مثال در شهری مثل تهران می توان گفت به طور متوسط هر فرد حدود ۱ ساعت از وقت خود را در مسیر رفت و آمد به محل کارش از دست می دهد . حال آنکه همین یک ساعت می تواند صرف مطالعه یا سایر کارهای شخصی گردد.

۲. صرفه جویی مالی: به واسطه حذف هزینه رفت و آمد به محل کار.

۳. صرفه جویی مالی به واسطه حذف هزینه خوراکیها: حساب خوراکیهایی که در محل کارتان تناول می فرمایید را دارید؟

۴. کاهش میزان ابتلا به بیماریهای مختلف: تا به حال چند بار به خاطر بیماری فرد کناریتان در اتوبوس یا تاکسی یا همکارتان در محل کار، شما هم بیمار شده اید و مجبور شدید دو یا سه روز کاری خود را در منزل بمانید؟ چقدر تا حالا بابت این بیماریها هزینه کرده اید؟ با کار کردن در منزل، هم از شر این بیماری ها تا حد زیادی خلاص می شوید و هم از هزینه های سرسام آور درمان.

۵. کاهش یک سری هزینه های جانبی: برای مثال اشتراک اینترنت، تلفن، اجاره و سایر هزینه های جاری محل کار را میتوان حذف نمود و همه را با هزینه کمتر در منزل داشت. و اگر هم کارمندید، میتوانید این موارد را از مدیرتان درخواست نمایید.

۶. انعطاف پذیری بیشتر در کارها: مسلماً با کار کردن در منزل دیگر ملزم به رعایت قواعد اداری و کلاً دیسیپلین کاری مورد نیاز در محل کار نیستید. میتوانید هروقت که دوست داشتید دست از کار بکشید. هرطور که بخواهید می توانید برنامه ریزی کنید و مثلاً اگرخواستید همان لحظه به خرید بروید، دیگر نیازی به گذشتن از ۷خوان رستم برای مرخصی گرفتن نیست! شاید وسط روز به یکباره لازم شد قراری بگذارید؛نیازی به تعطیل کردن کار نیست، می توانید آن را به بعد از کار پیش آمده موکول کنید.

۷. استرس و نگرانی کمتر: با حضور در محل کار، چیزی که بسیار خودنمایی میکند نگرانیهای حاصل از محل کار است که تا چند ساعت بعد از ترک آن نیز همراه فرد است. با کارکردن در منزل تمام این استرسها را از خود دور کنید.

۸. افزایش بهره وری: با استفاده از زمان ذخیره شده از حذف رفت و آمد و سر و کله زدن با سایر همکاران در محل کار، می توانید کار بیشتری را در منزل انجام دهید و با تمرکز بیشتر کارها را به انجام رسانید در نتیجه ماحصل کار، بهتر خواهد شد.

۹. دوری از منفی نگری: محل کار افراد پر از آدمهای جورواجور است که هر یک نگرش خاص خود را به زندگی و کار دارند. چه بسیارند افرادی که فقط بد بازار یا شرکتی که در آن مشغول هستند را میگویند. با این حساب خیلی راحت می توانند نگرش شما را نیز نسبت به کارتان منفی کنند. این نگرش به خودی خود باعث افت راندمان کاری شما می شود. چیزی که نه شما دوست دارید نه احتملاً مدیرتان. اما وقتی در منزل کار میکنید خیلی راحت تر می توانید نگرش مثبت خود را حفظ نموده کارایی بالاتری از خود نشان دهید.

۱۰. رابطه نزدیکتر و بیشتر با خانواده: مسلماً با بودن در خانه، می توانید مدت زمان بیشتری را به خانواده اختصاص دهید، مشکلی که خیلیها از آن گله دارند: تو همش کار می کنی، پس خونوادت چی؟

 

اینها دلایل اصلی برای محبوبیت کار در منزل و البته منطقی بودن کار در خانه هستند. نکته جالب اینجاست که علیرغم کسر هزینه ها، درآمد می تواند افزایش یابد و با این حساب سود فردی که در منزل کار می کند نیز افزایش می یابد. و باز در کنار همه اینها، نباید فراموش کرد که یک کار اینترنتی در منزل یعنی کاری که وقتی خواب هستیم هم ادامه دارد و تولید درآمد می کند!

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!