موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

دو مزیت احمق بودن برای فروش

دو مزیت احمق بودن برای فروش

حتماً با خودتون میگید دیوونه رو نیگا! همه سعی دارن خودشون رو عاقل نشون بدن بعد این اومده میگه احمق بودن برای فروش مزیت داره!

در این پست می خواهم اثبات کنم که چطور احمق بودن می تواند به فروش بیشتر شما کمک کند. واقعاً یک احمق می تواند چیزی بفروشد؟ حماقت در تاریخ بشر هیچ وقت ارزش نبوده، اما امروز من آن را به یک ارزش تبدیل میکنم!

 

از شما دعوت می کنم همزمان با مطالعه ی این پست، یک فنجان برداشته و شروع به ریختن چای در آن کنید. آن را پر کنید. بعد از پر شدن همچنان به ریختن چای ادامه دهید و ادامه دهید. چه چیزی میبینید؟ چایی لبریز کرده و دور فنجان میریزد.

این حکایت دانایان است. هر چقدر داناتر، فنجان ذهن پرتر. خب آیا دانا بودن بد است؟ مسلماً خیر اما زمانی که فنجان ذهن کسی پر است، درست همانند فنجان چای، نمی توان اطلاعات جدیدی به ذهن وی وارد کرد و هرچه بیشتر سعی کنیم اطلاعات به او بدهیم، در نتیجه چای بیشتری اطراف فنجان خواهد ریخت.

اما حماقت درست نقطه ی مقابل این قضیه است. مغز احمق خالی است و آماده پذیرش (با روش مخصوص) اطلاعات جدید. با این حساب چنین فردی می تواند روشهای مختلف و جدید انجام هر کاری را بیاموزد همچنین در یک مکالمه به هیچ وجه حالت تهاجمی به خود نمیگیرد چرا که چیزی ندارد که بخواهد با آن حمله کند!

کاربرد اول حماقت در فروش

وقتی مشتری با ما صحبت میکند، چون ذهن آماده پذیرش صحبتهای وی است و هیچ اطلاعات از پیش آماده شده ای ندارد، می تواند تمام نیاز ها و خواسته های مشتری را دریافته و در راستای تأمین آنها گام بردارد.

 

اما مزیت دوم احمق بودن… .

حتماً با خودتون میگید دیوونه رو نیگا! همه سعی دارن خودشون رو عاقل نشون بدن بعد این اومده میگه احمق بودن برای فروش مزیت داره!

 

بعد از ۲۰ و خورده ای سال عمر، یادم نمیاد که تا به حال به یک حرکت احمقانه وسط خیابان و بین انبوهی از انسانهای عاقل و متمدن، نخندیده باشم و توجه نکرده باشم! به همین سادگی با حماقت می توان انگشت نما شد و توجه همه را به خود جلب کرد!

خب حتماً با خود میگویید مرد حسابی، یعنی به خاطر کارم بیام و شخصیتم را زیر پا بگذارم؟ حق با شماست. خود من هم چنین کاری نخواهم کرد!

درباره چیزی صحبت میکنم که خودم هم حاضر نخواهم شد آن را انجام دهم! اما اجازه بدهید کمی از بالاتر به قضیه نگاه کنیم: اگر حماقت کردن را به عنوان کار خاص کردن در نظر بگیریم چطور؟ کاری که بقیه انجام نمیدهند… . مثلاً وقتی همه سیاه میپوشند، ما سفید بپوشیم. با این تفاسیر:

 

کاربرد دوم حماقت در فروش

انگشت نما شدن در بین رقبا و جلب توجه بیشتر بازار هدف.

 

حماقت، نه به معنای واقعی کلمه، که به معنای آمادگی پذیرش اطلاعات جدید و برجسته شدن در میان رقبا، می تواند تبدیل به یکی از رازهای موفقیت در فروش شما و بیزینستان شود.

۱۴ دیدگاه

 1. خوب بود دستون درد نکنه عالی بود خیلی بهم کمک کرد حلا میتونم کارم رو شروع کنم امید وارم موفق بشم

  پاسخ
  • من هم براتون آرزوی موفقیتهای بزرگ میکنم.
   شاد و سربلند باشید.

   پاسخ
 2. سلام

  با حال بود و البته قابل تامل !…!

  پاسخ
 3. سلام
  مطلب به درد بخوری بود.
  موفق باشی.

  پاسخ
 4. سلام گلم خوبی؟
  عالیه پسر تو رندی گیجه دومی راستی چرا سایتت خوشگلتره و مطالبش باحاله حسودیم شد ؟تونستی باهام تماس بگیر تو سایت یه خبری شده
  دوشنبس ۴صبحه.
  موشم حالش داره خوب میشه

  پاسخ
 5. انسانها در طول زندگیشون به طور میانگین فقط از ۵% مغزشون استفاده میکنن و اینکه میگید ذهن آدم دانا پر میشه و سرریز میشه بنظرم کاملا اشتباهه و نمیتوان به ذهن محدودیت قایل شد

  پاسخ
  • مشکل اصلی همینه که با استفاده از همون ۵٪ (به زعم شما) فکر میکنن همه چی رو میدونن و دیگه پذیرش اطلاعات و دیدگاههای جدید رو ندارند. صحبت اینجاست نه در مورد گنجایش ذهن!

   پاسخ
 6. بحث شما را کاملا قبول دارم اما من به مشتریان کلمه کوچک دانا را پیشنهاد می کنم پیش مشتری مانند موش اما زرنگ و چابک به نظر برسید مشتری از فروشنده که آلن دولن باشه خوشش نمیاد نماد مظلومیت ( مورد علاقه من را می توانید در این عکس ببینید گربه چکمه پوش در کارتون شرک shrek
  اینم لینکش
  http://ups.night-skin.com/up-91-02/%DA%AF%D8%B1%D8%A8%D9%87-%DA%86%DA%A9%D9%85%D9%87-%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D8%B4%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88-%D8%B7%D8%A7%D9%87%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%B1%D8%B4%D8%A8-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C.jpg
  ارادتمند شهرام نیکی

  پاسخ
  • متأسفانه عکس رو ندیدم ولی کلاً قرار گرفتن در مقام همراه مشتری و نه شخص مخاطب او، کمک شایانی به موفقیت در فروش خواهد کرد.
   از مثال موش هم خوشم اومد، آره زرنگ و چابک بودن هم تأثیر چشمگیری داره اما زرنگی با معنای مثبت نه منفی!

   پاسخ
 7. عالی بود.

  پاسخ

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!