موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

محصول مصرفی در بازاریابی شبکه ای

محصول مصرفی در بازاریابی شبکه ای

بحث بازاریابی شبکه ای این روزها به واسطه اعطا مجوز از سوی وزارت بازرگانی، داغ تر از هر زمان دیگری در میان علاقه مندان پیگیری می شود. مجوزهایی که در ابعاد متفاوت آنها، بحث بسیار است.

در این پست یکی از مهم ترین ویژگی های شرکت های بازاریابی شبکه ای یعنی محصولات را مورد بررسی قرار خواهم داد. محصولات پایه ی یک بیزینس نتورک مارکتینگ سالم هستند و داشتن محصولات مصرفی واقعی از بایدهای یک شرکت سالم بازاریابی شبکه ای است.

 

محصول مصرفی؟

منظور از چنین محصولی، کالا یا خدماتی است که قابلیت استفاده و تمام شدن در یک دوره ی پرداخت شرکت را داشته باشد طوری که اگر عضوگیری شرکت بازاریابی شبکه ای متوقف شد، صرفاً با فروش همین محصولات، درآمد شرکت و اعضاء سابق ادامه داشته باشد. مثلاً وقتی یک پک مکمل غذایی میفروشید، در صورت مؤثر و مفید بودن، ماه بعد هم می توانید از همان پک به مصرف کننده قبلی بفروشید ولی اگر مثلاً یک گردنبند طلا بفروشید، دیگر نخواهید توانست در ماه بعدی هم به همان شخص آن را بفروشید چرا که گردنبند طلا چیزی نیست که تمام شود!

 

حتماً میگویید گردنبند طلا تمام نمی شود اما می توان آن را به شخص دیگری فروخت! به نکات زیر توجه داشته باشد:

 

زمان مورد نیاز برای یافتن فرد جدید برای فروش یک گردنبند جدید بعضاً به قدری زیاد هست که سود حاصل از این فروش، توجیه اقتصادی نداشته باشد لذا فرد برای تأمین حداقل فروش ماه جاری خود، شخصاً یک گردنبند جدید میخرد که خب مصرفی هم برای وی نخواهد داشت!

حتماً میگویید بعداً میفروشد. درست است شاید بعداً بفروشد اما اینجا بحث جدیدی خواهیم داشت به نام product inventory که همان انبار کردن محصولات است. فرد برای واجد شرایط شدن در ماه جاری و ماههای آتی، مبادرت به خرید محصولاتی میکند که واقعاً نیازی به آنها ندارد و نمیتواند مصرفشان کند. در نهایت انباری از محصولات بوجود می آید که مهمترین نکته آن این است: فعالیت با هدف طرح درآمدزایی شرکت و نه محصولات. این یکی از ویژگی های بارز طرحهای هرمی است که محصول در آنها فقط یک فریب است! فرد یا افراد صرفاً با هدف طرح پاداش شرکت محصولات را میخرند و انبار میکنند بدون اینکه واقعاً نیازی به این محصولات داشته باشند… .

 

 

پس تا اینجا متوجه شدید که بحث انبار کردن محصولات برای حصول شرایط یک ماه کاری در یک شرکت بازاریابی شبکه ای، دقیقاً مصداق طرح های هرمی است.

اما نکته ای دیگر که نباید از آن غافل شد:

یک بسته سبزیجات خشک یا دستمال کاغذی مصرفی است اما مگر در یک ماه کاری، یک فرد چقدر از این ها را مصرف میکند؟ واقعاً مصرف یک فرد در طول یک ماه، یک کارتن دستمال کاغذی است؟! یا چقدر سبزیجات و میه جات خشک می توان در یک ماه مصرف کرد؟

حتماً میگویید فروش چنین چیزهایی راحت تر است، خب درست؛ خیلی راحت است ولی برای حصول شرایط و دریافت پورسانت منطقی چقدر باید فروخت؟ دو سه بسته سبزیجات یا یک دو بسته ۳۰۰ برگی دستمال کاغذی کار شما را راه می اندازد؟

پس باز هم مسأله ای پیش می آید و آن کم ارزش بودن چنین محصولاتی است که باعث می شود فروش تکی آنها سود کمی داشته باشد در برابر هزینه ی فروش آن و در نهایت بازاریاب تصمیم میگرد بیشتر بخرد و انبار کند تا بعداً بفروشد و باز هم بحث product inventory… .

 

خب تمام اینها چند نکته را به ما گوش زد می کنند:

۱. محصول باید کاملاً قابل مصرف توسط فرد در یک دوره پرداخت شرکت (عموماً یک ماه) باشد.

۲. محصول نباید قیمت پایینی داشته باشد. درست که فروش محصولات مورد مصرف روزانه مردم راحت تر است اما حاشیه سود پایین، باعث می شود بازاریاب به سمت انبار کردن محصولات گام بردارد.

۳. محصولات خیلی گران، حتی اگر خاص باشند، باز هم بدون محصولات مصرفی واقعی، نمیتوانند گزینه خوبی برای بازاریابی شبکه ای باشند. منظور ارائه مثلاً دستبند مغناطیسی در کنار محصولات آرایشی معتبر و با کیفیت است.

 

سبزیجات خشک بسته بندی، دستبندهای مغناطیسی و محصولات خاص تولید شده با تکنولوژی های مشابه، دستمال کاغذی و کنسرو ماهی، طلا و جواهرات، توربین بادی، آبگرمکن خورشیدی، کوله پشتی، کاهنده مصرف برق، چی، برنج، حبوبات و … شاید محصولات مناسبی باشند اما مسلماً نه به تنهایی… . شاید ترکیبی از این محصولات، شرکت بازاریابی شبکه ای مناسبی را ایجاد کند وگرنه در غیر این صورت، بحث product inventory اجتناب ناپذیر خواهد بود.

چه بسیارند افرادی که انبار محصولات خود را با قیمت پایین تر از قیمت تمام شده، به حراج کرده اند!

 

پس بحث محصولات مصرفی فقط این نیست که یک کالا باید قابل استفاده باشد. شرایط دیگری مثل قیمت و نوع استفاده نیز در مصرفی بودن واقعی محصول مؤثرند.

محصول ارزان قیمت به دلیل پایین بودن حاشیه سود و عدم تمایل بازاریاب به فروش، بازاریاب را به سمت انبار کردن سوق می دهد و محصول گران هم به دلیل سخت بودن فروش، بازاریاب را به سمت انبار کردن میکشاند!

 

حال سئوال مهمی که باقی می ماند این است: آیا وزارت بازرگانی و مرکز امور اصناف که مبادرت به صدور مجوز فعالیت بازاریابی شبکه ای میکنند، از این مهم غافل مانده اند؟ آیا متوجه نیستند که واقعاً مصرف یک ماه یک آدم و یک خانواده، تحت هیچ شرایطی یک کارتن دستمال کاغذی نخواهد بود؟!!!

۳۴ دیدگاه

 1. سلام به همگی
  من با وجود اینکه نظرم رو تو پست قبلی گفتم باز هم با اصرار یکی از اقوام که تو نت قبلی که کار می کردم تو مجموعه خودم بود وارد نت بادران شدم البته باید بگم من طی ساله گذشته چندین بار تو بیز و بادران پرزنت شده بودم ولی این مجموعه بادران از نظر نگرش و سازماندهی خیلی خوب بودن و تنها دلیلی که منم وارد شدم نگرش بچه های این مجموعه بود و حتی خرید هم کردم و بعد از گرفتن محصول و تلاش برای فروختنه محصولات مهر تایید عملی گرفتم برای نظره قبلیم که تو همین سایت اعلام کردم.
  برنده اصلی تو این نت ها خود شرکت هست که محصولاتی که بعضاً با کیفیت هم هست بالاتر از قیمت مصرف کننده به اسم قیمت مناسب و عمده به ملت می فروشه
  یه مثال راجع به محصولات شرکت می خوام بگم
  مثلاً من تو خرید اولم ۳۱۸ هزار تومن دادم و ۴۰ عدد اسپری خوشبو کننده بدن خریدم با برند سورینت با قیمت ۷۳۰۰ که با ۹ درصد ارزش افزوده در اومد ۷۹۵۰ حالا وقتی کسی یه محصول میخره بسته به قیمتی که خریده یه پورسانتی بهش می دن مثلاً از ۰ تا ۱۵۰هزار تومن ۱۰ درصد سود
  نکته: محصولات یه ضریبی داره مثلا این اسپره ها ضریبش ۰/۹ هست یعنی ۱۰۰هزار تومن خرید شما ۹۰هزار تومن حساب می شه و ۱۰ درصد ۹۰هزار تومن به شما سود می دن که در واقع میشه ۹ درصد
  خرید من که ۳۱۸هزار تومن بود طبق جدول باید ۱۵ درصد سود می گرفتم که با اعمال ضریب محصول که ۰/۹ بود جمع خریدم تو سایت شد ۲۸۶ هزار تومن که چون زیره ۳۰۰ در اومد همون ۱۰ درصد سود برای من حساب شد
  حالا خودتون یه سرچ قیمت تو اینترنت بزنید برای قیمت سورینت من که تا ۴۲۰۰ تومن پیدا کردم که دارن می فروشن
  بیزم هم مثله بادرانه با این تفاوت که سود تیم سازیه تو بیز بیشتره ولی محصولاتی میده گرونتره
  پس با یه حساب معمولی متوجه می شید که خرید خرده فروشی صرفه اقتصادی نداره و اینکه محصول و بخری و خودت بری بفروشی باز هم نمی صرفه
  تنها حالتی که این کار خوبه تیم ساختنه که یه سری سود با معادلات پیچیده به حسابت واریز می شه که مسلماً اگه کسی بتونه تو اون زمینه فعالیت کنه و موفق به ساختن سازمانه قوی بشه از هر کاری سودش بیشتره ولیکن آدمهای کمی می تونن این سازمان رو بسازن

  پاسخ
 2. سلام به همگی
  من از نت ورک یه چیزی رو خوب یاد گرفتم هیچوقت حرف بالاسریتو باور نکن مگر اینکه خودت راجع بهش تحقیق کرده باشی چون مطمئن باش دورغه.
  من فکر می کنم این نت های جدیدی که اومده یه جورایی بنکدارن که یه عده آدم که خورده فروشن می رن ازشون جنس می خرن و عرضه می کنن به مصرف کننده. حالا سوال اصلی اینجاست که این خورده فروش باید چه ویژگی داشته باشه؟ باید فامیلای زیادی داشته باشه که هر چی میخره بده به اونا؟ یا باید یه محله توزیع کالا مثله مغازه داشته باشه؟
  حالا تو خودت رو فرض کن که مغازه نداری و می خوای جنساتو بفروشی. جنساتو باید بزنی زیره بغلت بری تو فامیلا، عمه بیا دستمال بخر ازم یا پسر عمو بیا عطر بهت بدم یا به دوستا و آشناهایی که قبولت دارن بفروشی حالا جالبش اینجاست که می خوای اوناروهم بیاری تو کار که سود ببری، خوب فکر کن اگه اوناهم بیان توی کار، تو به کدومشون می تونی جنس بفروشی؟ اونا هم دارن از شرکت می خرن دیگه!
  پس می بینید اگه فامیلتون مصرف کننده باشه که هر ماه نمی تونی یه چیزی بهشون بندازی (به خاطر نوع جنسا که تو یه ماه مصرف نمی شه) اگرم خودشون بخوان جنسای شمارو بفروشن که جنساشون مستقیم از شرکت می گیرن.
  حالا یه راه دیگه اینه که جنساتو بزنی زیر بغلت بری به مغازه دارا بفروشی خوب این مغازه دارا خودشون نمی تونن از شرکت بخرن؟ حالا صورتی رو در نظر بگیرید که تو یه محله ۲ تا دفتر هست تو هرکدومشون هم ۵۰۰ نفر بازاریاب فعال اونوقت چه رقابتی پیش میاد تو مغازه ها. بعد واسه اینکه تو جنستو بفروشی مجبوری قیمت رو بیاری پایین حتی کمتر از خریدت تازه اینم باید در نظر داشته باشی که مغازه دار پول نقد نمی ده و چکی یا عرفی کار می کنند یعنی تو نقد خریدی و داری چکی شاید با قیمت پایین تر بدی بره
  من یه راه دیگه هم به ذهنم می رسه باید برم بساط کنم و جنسامو بفروشم یا برم یه مغازه بگیرم و جنسای خودمو بفروشم در اینصورت هم خیلی جنسای بهتری می تونم تو باز تهیه کنم که عرضه کنم تازه چکی هم بم می دن
  اینو در نظر بگیرید که همه نمی تونن بازاریاب موفقی باشن حتی اگه آموزش های خوبی داشته باشن. اگه آموزش انقدر تاثیر داشت همه تو یه کلاس درسی معدلشون ۲۰ بود
  یه راه دیگشم اینه که صابونه اینو به تنم بمالم که ماهی حداقل ۱۰۰ تومن ضرر کنم
  مشکل اصلی این شرکتا خوده کالاست که اول تنوع کمی داره و مقدارش از مصرف یک ماه بیشتره. من هر ماه برای خونه از ۲۰۰ تومن تا ۵۰۰ تومن کالای مورد نیازمو تهیه می کنم همه هم کمو بیش همین طورن جنسامم از این فروشگاهای بزرگ یا هایپر که همه چیز توش هست می خرم وقتی هم قیمت پرداخت شدمو با قیمت روی جنسا مقایسه می کنم تقریبا ۱۸تا ۲۵ درصد برام بهتر میوفته هر ماهم این خریدارو دارم.
  ولی وقتی جنسای عرضه شده تو این نت ها رو نگاه می کنم کمتر جنسی هست که به دردم بخوره و تو ماه مصرف بشه.
  حالا یه نکته قابل توجه راجع به کیفیت و قیمت اجناس بگم
  اگه دقت کره باشید برندهای معروفی برای ارائه تو این شرکتا نیست و یه سری برند مثله KD و دکتر BIZ و … هستند که تا حالا اسمش به گوشت نرسیده جاییم ثبت نشده از این برندا همه می تونن بزنن تنها کافیه تو بری یه لیلبل شامپو چاپ کنی بیای لیبل شماپو نیوا رو بکنی بزنی روش می شه برنده خودت از اون جایم که هیچ جا نمی تونن ازش استعالام قیمت بگیرن هر قیمتی دادی دادی کیفیتشم خوبه البته و مسلماً قیمتش رو از اونی که خریدی گرونتر می فروشی
  یه نکته دیگه هم هست اینه که بعضی از شرکت های تولید کننده که قدرت رقابت تو بازا با اسمه خودشونو ندارن جنساشونو می دن به شرکت های بزرگتر که با اسمه اونا بفروشن مثلا شرکت صنام فقط جارو برقی و تلوزیون منتاژ می کنه منتها تو فروشگاه اتکا بری از گاز تا یخچال و اتو و … با برند صنام می بینی. صنام از این شرکت هایی که توضیح دادم جنسارو می گیره لیبل خودشو می زنه و می فروشه چون یه جایی مثله فروشگاه اتکارو داره البته باز هم با کیفیت پایین و قیمت نا مناسب
  کالاهایی که تو نت ورک های قانونی الان عرضه می شن مطمئن باشید از این دو حالت خارج نیست
  تو نت راجع به هدف، باور و نگرش خیلی صحبت می شه ولی اینو نمی گن که این فقط نت نیست که تو رو به هدفت می تونه برسونه انسان با نگرش درست و هدفمند می تونه به اون چه که می خواد برسه راهشم خدا می ذاره جلو پات

  آدم هایی هستند که تو نت ورک به اون چیزایی که می خواستن رسیدن ولی اینو باید بگم
  بهشت را به بها دهند نه به بهانه
  اگه برای هدفات زحمت بکشی بهش می رسی نت ورکرهای موفق هم خیلی زحمت کشیدن
  اگه حاله زحمت کشیدن داری برو ولی چشماتو باز کن

  پاسخ
 3. با سلام
  بنده چند ماهی هست که در یک شرکت بازاریابی شبکه (سیمرغ)کد زدم.دوماهی هست که دیگه به خاطر اختلافی که با بالاسری داشتم کار نمیکنم یعنی از اولش تردید داشتم نسبت به اینکه این کار جواب میده یا نه و اصلا نمیتونستم خودم رو با ادبیات رایج در این حرفه سازگار کنم .الان در تصمیم گیری دچار تردید شدم که کدم رو نگه دارم یا بکلی انصراف بدم.خواستم خواهش کنم بنده را از تمام جوانب این حرفه اگاه کنید و کمک کنید که تصمیم بگیرم.و در ضمن کسانی رو هم به این حرفه معرفی کردم که برام مهم هستن و نمی خوام بازیچه یه سری خیالپردازی ها بشن.ممنونم

  پاسخ
 4. سلام
  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون
  فقط یه سؤال داشتم اونم این که چرا از بیز حالتون به هم خورد؟

  پاسخ
  • وقتتون بخیر
   نه فقط بیز، که همه این شرکتها!
   معایبشون رو بارها و بارها ذکر کردم. مدیریتهای غیرحرفه ای، فقدان آموزش و استراتژی، محصولات نامناسب، بی مسئولیتی بسیاری از مسئولین و …. .

   پاسخ
 5. با سلام
  دوستان فقط میخوام اینو بگم بهتون که الکی آدم رو با شعار ها و خیال پردازی های رویای وارد شرکت کرده و به امید فردایی بهتر در راه است نگه داشته و بعد اینکه خرید های ماهانت رو چند سال انجام دادی و شهتت رو کشیدن یه هو از خواب پا میشی میبینی وقتت که مهمترین سرمایه زندگیت بوده تموم شده رفته. من ۱ سال تمام تو یکی از این شرکت ها بودم که نام نمیبرم. الان فقط شرم میکنم که رویه بعضی از دوستام که با زور آورده بودمشون به این کار نگاه کنم. خلاصه مسیر باز واستون میتونین تجربه کنید. ولی من از همین مسیر برگشتم و آخرش رو دیدم. موفق باشین

  پاسخ
 6. ضمن عرض سلام وخسته نباشید بابت سایت و نظرات مفیدتون.
  یک مدتیه که از طریق یکی از اقوام با یک شرکت نت ورک آشنا شدم که محصولاتی با برند معروفی رو شامل میشه.
  داخل سبد محصولاتش خشکبار ایرانی رو داره که شامل گردو و کشمش و میوه خشک میشه.به طوری که با خرید دو پک میوه خشک(۵۰۰ گرمی) میشه فعال شد.(البته این رو هم بگم که انصافا میوه خشک هاش کیفیت بالایی رو نسبت به نمونه های موجود در بازار داره)
  با توجه به مطالبی که راجع به حاشیه سود و … محصولات نت ورک مارکتینگ گفتید میخواستم ببینم این محصولات جزو کدوم دسته میشن ؟
  و در کل اگر نظرتون رو بگید ممنون میشم.

  پاسخ
  • وقتتون بخیر و سپاس بابت حضورتون
   در مورد نکته ای که فرمودید باید به عرض برسونم که خب کیفیت یکی از فاکتورهای لازم هست که میفرمایید داره. اما اینکه چطور قیمت گذاری شده (در قیاس با محصولات موجود) در قابل فروش بودنش مؤثر هست و اینکه ببینیم عدد قیمتش چقدر هست هم خیلی مهمه. یه محصول با کیفیت عالی و قیمت مناسب ولی با عدد ۱۰۰۰ تومان که ۲۰ درصدش به عنوان پورسانت پرداخت میشه، در نهایت دو هزار تومان سود خرده فروشی برای شما داره و توی سازمان هم عددی خاص، حالا سئوال اینه که مجموع این اعداد پرداختی، آیا نسبت به زمان و انرژی که میذارید، منطقی هست؟ مثلاً با روزی سه ساعت در نهایت چه عددی حاصل میکنید؟ آیا این عدد با تلاش و زمان کمتر در موقعیتی دیگه ممکن نیست و صد البته با آینده ای بهتر؟
   من این اعداد رو نمیدونم و خب با توجه به نکات دیگه ای که همیشه مورد نظرم بوده، هرگز سراغ شرکتهای ایرانی نمیرم اما شما و در این موقعیت، توجه ویژه به این اعداد داشته باشید.
   براتون آرزوی سلامتی و سربلندی میکنم.

   پاسخ
 7. سلام – من یک نتورکر فعال در شرکت بیز هستم و درامد میلیونی میگیرم- هر کی در این شرکت زیرمجموعه من بشه همه جوره پشتیبانیش میکنم و در عرض ۳ ماه ۵۰ زیرمجموعه فعال براش می گیرم – حتی کسانی که قادر به مصرف کالاها نیستند بنده شخصا کالاهاشونو ازشون میخرم- حتما با من تماس بگیرید

  محسن

  پاسخ
  • دیدگاه شما با حذف شماره تلفنتون منتشر شد تا مهر تأییدی باشه بر روش های نادرست فعالیت در صنعت بازاریابی شبکه ای در میان فعالین فارسی زبان که خب خودشون رو کامل و بی عیب هم میدونن!
   این پیشنهاد شما کجاش یه تجارت سالم و حرفه ای هست رو باید بالاسریهای حرفه ای شما و مدیران آموزشی شرکت (اگر وجود داشته باشند) پاسخ بدهند!

   پاسخ
  • درود ، محسن جان بهتر است همین کسانی که دارید به درآمد میلیونی برسونید ، مطمئنا وقتی شما توانایی دارید که هر کسی را به ۵۰ زیر مجموعه فعال در عرض ۳ ماه برسانید خیلی ها دم دفتر بیز و یا منزل شخصی شما منتظر کار با شما هستند .
   جالبه که کسانی که مثل شما توانایی دارند در این شرکت بسیار می باشد اما تا کنون فقط شعار این قضیه مشاهده شده و به زودی با این روش بسیاری از کسانی که در این شرکت فعال هستند به سمت سایر شرکت ها در حال شیفت خواهند شد .
   الانم با ادامه دادن استراتژی فاکتور اول پایین و فاکتور دوم بالای ۵۰۰ هزار تومان خودتان را در معرض سقوط قرار داده اید

   پاسخ
   • کلاً این سبک استراتژی ها و اصرار بر صحت اونها، از عجایب چندگانه صنعت نتورک مارکتینگ در ایران هست!

    پاسخ
 8. محصولات شرکتی ما کاملا مصرفی هستن و پورسانتی که بابت خرید میگیریم حدود دو برابر شرکت های دیگه اس.اما در مورد کاغذ دستمال آیا فروش یه کارتن دستمال کاغذی در عرض یک ماه خیلی سخته پس خدا به داد ویزیتورها برسه ولی اگه بحث مصرفش باشه خب بازم راحته خودت مامانت بابات برادرت خواهرت خاله ات عمه ات داییت عموت+خونواده شون رو حساب کنی ماهی ۵ کارتن میشه مصرف کرد یکی که سهله در ضمن اینجا با بازار گرم سراغ داریم که خودتون میدونین چیه

  پاسخ
  • دوست خوبم آقای وکیلی عزیز، من انتظار ندارم شما یا هر کس دیگه ای که با شرکت خاصی کار میکنه، بیاد و نقاط ضعف کارش رو بپذیره… . صحبتهای زیادی میشه کرد از product inventory بگیرید که از نشانه های اصلی طرحهای هرمی هست تا سطح درآمد و …
   به هر حال شما مسیری رو انتخاب کردید و خب حق دارید بهش بچسبید چون موفقیتتون توی این مسیر ترسیم شده اما این به این معنی نیست که راهی که میرید حتماً راه درست هست و هرکی هرچیز دیگه گفت، داره اشتباه میکنه!

   براتون آرزوی موفقیت و شادکامی میکنم.

   پاسخ
 9. اگه میشه زودتر جواب بدین،خیلی خیلی ممنون……..

  پاسخ
 10. باعرض سلام،من باسفارش یکی از دوستان در شرکت بادران عضوشدم واطلاعات کافی دراین باره ندارم،خواهشمندم منو راهنمایی کنید،درموردآینده این کار ،عواقب ویااصلا سالم بودن این کار؟؟؟
  ممنون ازلطفتون

  پاسخ
  • سلام
   اگر دوستی که شما رو دعوت کرده به این بیزینس نمیتونه پاسخگوی این سئوالاتتون باشه، هیچ امیدی به این تجارت نداشته باشید بهتره تا اینکه زمان و انرژیتون رو بذارید توش.
   نتورک مارکتینگ یک تجارت آینده دار، مطمئن و در حال حاضر قانونی در ایران هست اما خب شرکتهای فعال جای بحث زیادی دارند که از حوصله ی من خارج هست.
   توصیه میکنم طی جلسه ای با حضور بالاسریهای خود، سئوالاتتون رو طرح نموده و از آنها پاسخ های منطقی بخواهید.

   موفق باشید

   پاسخ
  • برای اینکار به سراغ یک کمپانی معتبر بروید

   پاسخ
 11. کاملا با شما موافقم
  ولی در حال فعالیت هستم و امیدوارم که درست بشه

  پاسخ
 12. age az net chizi halit bood netaye dg nemikoobidi
  aslan avval boro netaye dg present besho bad bia raje be oona nazar bede
  dar zemn javabe payame ghabli nadadi
  best regards M.A.B

  پاسخ
  • سلام
   ممنونم از حضورتون در بلاگ و درج نظرتون
   متأسفانه پیش از این پیغامی از شما بدست من نرسیده که بخوام جواب بدم یا ندم!

   من با هیچ شرکت نتورک مارکتینگی فعالیت ندارم و الآن کار نمیکنم که بخوام نتهای دیگری رو به قول شما بکوبونم! ضمن اینکه گفتن یک سری حقایق درباره شرکتها، دال بر کوبوندن اونها نیست.

   در پایان ممنون میشم ادبیاتتون رو به ادبیات مناسب محیطی که در اون نظر خودتون رو اعلام میکنید تغییر بدید. شاید سایر جاها این ادبیات قابل پذیرش باشند اما بنده این طرز صحبت کردن رو به هیچ وجه نمیپسندم و امیدوارم اینطور صحبت کردن رو در این بلاگ کنار بگذارید.

   موفق و سربلند باشید.

   پاسخ
 13. سلام اقای محترم
  به جای اینکه بقیه نتورک هایی که هستند بکوبی به نت خودت بپرداز
  بیز اگه بازاریابی شبکه ای بود محصولش ۲۰۰ بالای قیمت نمیداد که جمع بشه
  اگه نتورکر بودی نمیگفتی فروختن گردنبند طلا سخته
  اینجا ایران و نت در ایران با همه جای دنیا فرق میکنه
  بهتره برید دانشگاه یا اموزشگاه تدریس کنید نه اینکه بیاید نت کار کنید و راجع به نت نظر بدید
  از شما برای شرکت نیوشا دعوت شده بود ولی کهکشان به افرادی مثل شما احتیاج نداره
  بهتره برید نیوشا کار کنید چون اصلا ما افرادی مثل شما و تفکرات شما به کهکشان راه نمیدیم
  کهکشان میدون جنگ و عمله نه مقله و بحث
  best regards

  پاسخ
  • ممنونم از اینکه با طرز نگارشتون در مورد سطح کاری و شخصیتتون بهم هشدار دادید!
   برای شما هم آرزوی موفقیت میکنم. همینطور امیدوارم در جنگ پیروز بشید!

   پاسخ
   • به عنوان یکی از اعضای نیوشا بابت نوع برخوردتون تبریک میگم . به نظرم شما الان هم یک نتورکر موفق هستید چراکه لازمه داستان که صبر و سعه صدر و منطق هست در شما وجود دارد . به هر حال اگه زحمت نیست پلن شرکت رو بررسی بفرمایید و انتقادات رو به ما بگید که ما هم به شرکت انتقال بدیم . یه سوال دیگه داشتم ، من ماهی ۲۰۰ تومان واسه خودم و خانواده برادرم می خرم و بین ۸ تا ۴ درصد تخفیف میگیرم ، به بقیه هم میگم که بخرن و شرکت قانون buy back رو هم به رسمیت شناخته . با یه سازمان ۴۰ نفره تقریبا ماهی ۲۰۰ تومان بدست میارم و جنس خودم رو هم با تخفیف میخرم. کجای کار می لنگه ؟ مرسی

    پاسخ
    • سلام
     از لطفتون ممنونم
     ببینید در اینکه تخفیف میگیرید که شکی نیست و درست مثل هر جای دیگر وقتی خرید عمده انجام میدید، تخفیفی منطقی بهتون تعلق میگیره اما صحبت اصلی سر این هست که آیا با این محصولات می توان بیزینس ساخت؟
     با ۴ تا ۸ درصد سود و سودهای مشابه، آیا به نسبت تلاشی که انجام میگیرد، درآمدی منطقی خواهید داشت؟ اگر بله که خب بحث نیست و ادامه دهید اما من شخصاً میدانم با ماهی ۲۰۰ تومان که ۶ درصد آن (متوسط پورسانت شما) ۱۲۰۰۰ تومان می شود، می توانم کارهای با سوددهی بیشتری انجام دهم و از آن طرف، ما یحتاج غذایی خود را به یکباره خرید نکنم! یعنی همان ۲۰۰ تومان را جایی صرف کنم که روزانه سود خیلی منظقی تری از یک سازمان ۴۰ نفره فروش بهم بده!
     شما الآن روزانه تقریباً ۷۰۰۰ تومان با یک سازمان ۴۰ نفره سود میکنید! یک سازمان ۳ نفره فروش برای من حداقل روزی ۷۵ هزار تومان سوددهی دارد… . اگر سازمان ساختن ارزشمند است که قطعاً هست، باید روی محصولی باشد که زمان و انرژی شما را هدر ندهد.
     قبلاً هم عرض کرده بودم که محصول مناسب نتورک مارکتینگ محصولی است که از فرمول mets تبعیت کند. محصولاتی با حاشیه سود تا این حد پایین و البته محصولاتی با قیمتهای غیر واقعی و غیر رقابتی، هیچ یک مناسب نیستند!
     باز هم عرض میکنم تنها زمانی صحبتهای من درست هستند که شما توقعی بیش از ماهی ۲۰۰ تومان از یک بیزینس داشته باشید وگرنه تمام صحبتهای من اشتباهند!

     پاسخ
     • مدیر آموزش شرکت میگه حرف شما درسته اما جو حاکم موجود در جامعه و شرایط اقتصادی مردم ایران آمادگی پذیرش محصولات لوکس بهداشتی یا غذایی مثل مکملهای غذایی یا گزینه های سلامتی رو ندارند و سیستمی که بر اساس محصولات مصرفی اساسی بنا نشه تو ایران دچار مشکل میشه . اما برخی از محصولات شرکت مثل آدامس اونوو یا تافیهای لاغری بلژیکی نظرشما رو تا حدی تامین می کنه، و ضمنا میگن هزینه حمل وقتی رایگان میشه و مینیم سفارش هم اجباری نیست امکان ضرر کاملا بسته میشه.

      پاسخ
      • خب اگر ایشون می فرمایند، حتماً با دلیل و منطق هست دیگه. منم امیدوارم اینطور باشه و شما و همکارانتون در مجموعه نیوشا موفق باشید.
       فقط من دلیل فروش بالا و موفق محصولات آرایش مثل اوریف لیم یا تیانشی رو میخواستم بدونم. اینها از خیلی برندها گرون تر بودند و هستند ولی خیلی خوب فروش داشتند!

 14. سلام مهندس
  با وجود تعاریفی که شما کردید پیشنهاد می کنم طرح بازاریابی شبکه ای نیوشا رو مورد بررسی قرار بدید و محصولات کاملا مصرفی و قیمت هم مطابق بازار مخصوصا میلاد حبیب اللهی که به نظر من قوی ترین تحلیل گر بازاریابی شبکه ای و شرکت های هرمی است هم به عنوان لگ این شرکت داره کار می کنه . من مدیریت این شرکت رو کاملا نمی شناسم اما بخاطر شناختی که از آقای حبیب اللهی تو این چند سال پیدا کردم حتما مدیریتی خوبی داره که آقای حبیب اللهی بعد از گذشت ۱۰ ماه از ارائه مجوز توسط دولت این شرکت رو انتخاب کرده . پیشنهاد می کنم حتما با ایشون نشست داشته باشید چرا که با این اطلاعاتی که دارید می تونید با آقای حبیب اللهی تیم خوبی را تو زمینه کمک به قشر نتورکر درست کنید .

  پیروز و سر بلند باشید و از تمامی زحمات شما به نوبه خودم سپاسگذارم

  راستی شماره آقای حبیب اللهی ۰۹۱۲۳۲۰۶۸۷۵ است

  شب خوش

  پاسخ
  • سلام
   از معرفی مجدد آقای حبیب اللهی ممنونم.
   ایشون منتظر مجوز این شرکت نبودند که تا جایی که در جریانم، طرح پاداش این شرکت رو ایشون طراحی کردند… .

   در مورد نیوشا نظری نمیدم و کاری هم ندارم کی داره اونجا کار میکنه فقط به این خاطر که با میلاد حبیب اللهی قبلاً آشنا بودم.

   و البته نیوشا رو از زمانی که طرحش در دست اجرا بود میشناختم 🙂

   ممنونم از لطفی که نسبت به بنده دارید
   موفق و سربلند باشید.

   پاسخ
   • سلام مهندس جان
    میلاد قبل از اینکه حتی نمایشگاه الکامپ تو آذر ماه ۹۰ برگزار بشه به بچه هایی که باهاش نزدیک بودند اعلام کرد که یه شرکت مواد غذایی به اسم نیوشا داره راه میوفته و اگر راه افتاد و تونست مجوز بگیره باهاش شروع می کنه که بعدش هم باخیر شدیم پلنش رو طراحی کرده و الانم یکی از دوتا لگ شرکته

    منم نخواستم فضولی کنم شما استاد ما هستید . چون دیدم مطالبتون و اعتقاد میلاد حبیب اللهی نزدیک این پیشنهاد رو دادم . در مورد شما با آقای حبیب اللهی صحبت کردم که ازتون دعوت به همکاری کنه و وقتی سایت شما رو دید هم خیلی خوشش اومد که همچنین نتورکر قوی وجود داره و حتی از اینکه در آینده شما بخواهید باهاشون کار کنید استقبال کرد اما خوب با توجه به اینکه شما رد بیز فعال هستید گفت که بخاطر معذوریتهایی نمی تواند خودش از شما دعوت به همکاری کنه .

    منم درگیر کارهای خودم بودم که دیدم شما جواب دادید . خیلی خوشحال شدم
    امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشید

    از اینکه فضولی کردم عذر می خواهم

    پاسخ
    • اختیار دارید قربان این چه حرفیه.
     اول اینکه من با هیچ شرکتی همکاری نمیکنم فقط برای آشنایی با محیط بیز واردش شدم و با دیدن فضای اون، بدون تعارف عرض میکنم که حالم بهم خورد!

     از اینکه با من تماس گرفتید و این لطف رو به من داشتید ممنونم، اما یه نکته:
     نیوشا داره مواد غذایی معمول توی بازار رو میفروشه. نتیجتاً حاشیه سود بسیار پایینی داره و این یعنی نتورکر برای کسب درآمد مناسب، باید حجم بالایی از محصولات رو بفروشه (که اغلب برای مصرف شخصی خریداری میشه و فروش واقعی کمتر رخ میده چون اغلب نتورکرها فروش رو خوب نمیشناسند و این کار براشون یه جور تابو هست). با توجه به توضیحات داخل پرانتزم، مشکل انبار شدن محصولات اینجا هم پیش میاد.
     از طرف دیگه اگر قرار باشه نتورکر محصولات رو همه رو بفروشه (به این شرط که فروشنده ی قابلی باشه) باز نسبت به زمانی که میذاره، سود مناسبی نمیتونه بکنه و باز هم طرح نمیتونه منطقی باشه مگر اینکه در کنار فروش بالاش، همین کار رو توی سازمانش ترویج بده (که اگرم شدنی باشه خیلی سخته) و الیته حجم بالایی از محصولاتم خودش بخره و به احتمال قوی انبار کنه تا سود مناسبی کرده باشه. با این تفاسیر باز هم نوع محصولات به نظر من مشکل داره.
     در هر صورت برای شما و مجموعه نیوشا آرزوی موفقیت میکنم.

     ضمناً میلاد خان حبیب الهی پیش از این بنده رو میشناختند، سر قضیه ای که درباره مقالات بلاگ من و سایت سابق ایشون، miladnews.ir پیش اومده بود.

     شاد و سربلند باشید.

     پاسخ
 15. ممنون از مطالب مفیدی که در اختیار بقیه می گذارید
  من یه سوال داشتم شاید اینجا جاش نباشه ولی گفتم شاید بتونید کمکم کنید.
  آیا اسکریپتی که بتوان با آن به طور اتوماتیک مطلب در سایت گذاشت وجود دارد منظورم auto blog
  و ایا اگر وجود دارد، می توان با آن یک سایت با آمار بازدید بالا ساخت؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

  پاسخ
  • سلام
   خواهش میکنم
   مسلماً چنین اسکریپتی وجود داره اما اینکه بشه باهاش سایت با آمار بازدید بالا ساخت رو مطمئن نیستم.
   طبعاً اگر اسکریپت موارد خاصی رو رعایت کنه مثل حفظ حقوق منبع مطلب یا مثلاً انتقال اتوماتیک عکس ها به هاست خودتون و … میتونه سایت رو به موفقیت هدایت کنه اما صرفاً یه اسکریپت نمیتونه موارد مد نظر شما رو تأمین کنه و قطعاً نیاز به دخالت خود شما هم وجود خواهد داشت.
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!