موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

وب سایت و بازاریابی اینترنتی

وب سایت و بازاریابی اینترنتییکی از استراتژیهای مهم و معروف در بازاریابی اینترنتی، طراحی سایت است. داشتن یک وبسایت مثل داشتن دفتر رسمی یک شرکت در یک شهر است. وبسایت شما در بازاریابی اینترنتی حتی بیشتر از دفتر شما ارزش خواهد داشت.

دلیل طراحی سایت پر محتوا

برای بازاریابی اینترنتی صرفاً نمیتوانید روی ایمیل تکیه کنید؛ مگر در Safelist ها و تبلیغات خریداری شده از برنامه های opt-in. در عوض باید از یک وبسایت و برنامه های opt-in استفاده کنید. درباره مفهوم صفحات درگاه بحث شد. چه یک صفحه درگاه یا یک صفحه مقصد مستقل داشته باشید، باز هم موثرترین راه بازاریابی اینترنتی موجود، داشتن سایتی پر محتوا است که توجه افراد را با مطالب سرگرم کننده جلب کند. صدها هزار سایت در حال حاضر در اینترنت وجود دارد که هیچ چیز بیشتر از تعدادی بنر در یک صفحه نیستند. همه این سایت ها بی ارزش هستند! هیچ نفعی در ایجاد یک سایت بی محتوا نیست. سایت شما باید دارای ارزش و سادگی استفاده باشد تا بتواند در ایجاد و جلب ترافیک مؤثر واقع شود. برای طراحی سایت حرفه ای خود با WEBrgb.net تماس بگیرید.

 

 

برنامه Opt-in چیست؟

ایمیل یک وسیله نقلیه است که در اتصال با بقیه امکانات وبسایت کار میکند تا جریانی از مکاتبه را بین شما و مشتریان شما به وجود آورد. برای جلوگیری از هرز نگاری (spamming) باید اجازه مشتریان را داشته باشید تا برایشان ایمیل بفرستید. برای گرفتن چنین اجازه ای باید آنها را مجبور کنید که بر روی سایت شما کاری را بکنند که نشان بدهد این اجازه را به شما داده اند. چنین سامانه ای برنامه opt-in نامیده می شود.

ساده ترین مثال از یک برنامه opt-in این است که خطی در وب سایت خود قرار دهید که می گوید:«به خبرنامه ما بپیوندید» و فرمی را به بازدید کننده ارائه می کند تا آدرس ایمیل خود را ثبت نماید. گستردگی و تنوع انواع برنامه های opt-in که می توانند ایجاد شوند فقط محدود به قدرت تخیل است. یکی از موردهایی که بسیار مؤثر واقع می شود قرعه کشی است. بازدید کنندگان وارد قرعه کشی میشوند تا برنده شوند و آدرس ایمیل خود را برای قرعه کشی وارد می کنند. اغلب بازی های متقابلی وجود دارند که بازدید کنندگان را در برابر بازیکنان دیگر در سراسر دنیا قرار می دهند، و امتیازات و نتایج مسابقات از طریق ایمیل به اطلاع شرکت کنندگان میرسد. مخصوصا یک مورد بسیار جالب وجود دارد که بر روی سایت یک دستگاه قرعه کشی وجود دارد که میتوانید مجانی با آن بازی کنید ولی اگر هر مقدار پول برنده شوید باید ایمیل خود را ثبت کنید تا مبلغ برد را تحویل بگیرید.

انواع زیادی opt-in وجود دارد. میتوانید ثبت نام کنید تا اخبار، آب و هوا، اطلاعاتی درباره کالا ها، تصاویر و هر نوع اطلاعات دیگری را در ایمیل خود دریافت نمایید. برنامه های opt-in آموزشی زیادی برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد که شامل «حقایق علمی»، «حیوانات عجیب»، «امروز در تاریخ» و موضوعات آموزشی دیگر می شود. همچنین دعای روز، هفته، و ماه نیز از منابع مختلفی قابل دریافت است.

شما همچنین می توانید به مردم اجازه دهید که بر روی سایت شما مطلب اضافه کنند و از این طریق اجازه آنها را برای ارسال ایمیل به دست آورید. مثال هایی از این موارد شامل راهنماهای تجارت (business directories) و صفحات FFA هستند (به این صفحات بعدا خواهیم پرداخت). یادتان باشد که تنها محدودیت تخیل است.

این مسأله با تحقیقات اثبات شده که بهترین مکان برای ارتباط با یک مشتری جعبه ورودی ایمیل (inbox) اوست تا در وب سایت. اما لازم است تا سایت اجازه لازم برای ارسال ایمیل به مشتری را بگیرد. به همین خاطر برنامه opt-in یک مرحله حساس در بازاریابی اینترنتی محسوب میشود.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!