موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

۴ راه برای بدست آوردن مشتریان مادام العمر

بدست آوردن مشتری وفادارهمیشه تعداد افرادی که پیشنهاد شما را رد کنند از کسانی که واقعاً خریدی انجام دهند، بیشتر خواهد بود. شاید به خاطر قیمت، حالات تسویه حساب یا هر دلیل دیگری خرید نکنند. آنچه که در نهایت نصیب شما می شود این است که تمام این مشتریان بالقوه مادام العمر خود را از دست می دهید. به هر حال راههای زیادی برای کاستن از ریزش این مشتریان احتمالی وجود دارد… .

پیشنهاد معامله پایاپای

یک راه خیلی ساده این است که پیشنهادهای معامله پایاپای برای محصول خود را قبول کنید. شاید فرد نتواند از عهده هزینه خرید محصول شما برآید اما شاید چیزی داشته باشد که بتوانید از آن در بیزینس یا زندگی شخصی خود استفاده کنید.

اگر پیشنهاد معامله به اندازه کافی منصفانه نبود، هر یک از طرفین معامله می توانند درخواست پول هم بنمایند. در این حالت شاید پولی در نیاورید اما شاید آنها دیگر محصولاتی که شما توصیه می نمایید را بخرند.

قرارداد در تبلیغات

راه دیگر این است که آخر متن تبلیغات خود یک قرارداد تعبیه کنید. به خوانندگان این آگهی بگویید که اگر دریاره پیشنهادتان چیزی وجود داشت که از آن ناراضی بودند می توانند سفارش خود را با محصول دیگری عوض کنند. شاید آنها قیمت، گارانتی، طرق ارسال، حالات تسویه حساب و هر چیز دیگری را دوست نداشته باشند.

با انعطاف پذیر بودن در بیزینستان، می توانید یک مشتری مادام العمر به دست بیاورید.

هدیه دادن

یک راه ساده دیگر برای جذب مشتریان مادام العمر این است که به همراه محصول خود یک هدیه نیز ارائه دهید. البته این هدیه باید با سایر محصولات و یا خدماتی که می فروشید، مرتبط باشد. درست است که به خاطر این هدیه پولی در نمی آورید اما افراد زیادی خواهید داشت که از محصولات شما استفاده می کنند چرا که رایگان است!! اگر تحت تأثیر محصولات رایگان شما قرار گیرند، شانس اینکه پس از این سایر محصولات شما را بخرند، بسیار بالا خواهد بود.

 

فروش با قیمت خرید

آخرین راه این است که محوصلتان را با قیمتی که تمام شده است یا خریداری نموده اید، به فروش برسانید. اغلب با فروش محصولات با قیمتی پایین تر از رقبا، فروش بیشتری خواهید داشت که برابر است با مشتریان مادام العمر احتمالی بیشتر.  البته شاید در قیمت اولیه هم ضرر کنید اما سود خود را در فروش های دیگر یا فروش محصول نهایی به مشتریان مادام العمرتان حاصل خواهید نمود… .

 

 

حفظ مشتریان یکی از برترین استراتژیهای موفقیت در بیزینسهای گوناگون است و مؤید ایده ی استثنائی توسعه سبد مشتریان به جای توسعه سبد محصولات می باشد. با روشهای فوق در کنار استفاده از سیاستهای مدیریت ارتباط با مشتریان، خواهید توانست به گسترش سبد مشتریان خود بپردازید.

۲ دیدگاه

 1. روش اول در مورد معامله پایاپای، برای همه کسب و کارها جواب نمیده. با وضعیت بازار الان اگر جنس توی انبار بمونه بهتر از اینه که به هر روش و قیمتی فروخته بشه.
  من یک تزی دارم. اینکه مشتری را هرجور عادت بدی همانطور رفتار میکنه.

  پاسخ
  • خب حق با شماست. هرکسی تزی داره دیگه 😉

   مهم اینه که روشمون اخلاقی و موفقیت آمیز باشه.
   ممنونم

   پاسخ

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!