موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایتبهینه سازی سایت از مباحث بسیار مهم در مورد هر سایتی است. در این پست به چند نکته برای کاربرد صحیح کلمات کلیدی در یک صفحه از سایت اشاره میکنم که تأثیر شگرفی بر رتبه سایت شما در نتایج جستجو خواهد داشت.

 

اولین نکته اینکه اگر مقاله قبلی درباره انتخاب کلمه کلیدی اصلی سایت را مطالعه ننموده اید، حتماً آن را از طریق لینک زیر بخوانید:

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سایت

 

مطالعه این مقاله و انجام کارهای آن وقت زیادی از شما نخواهد گرفت هرچند که این عمل، تأثیر شگرفی در رتبه شما در نتایج جستجو خواهد داشت.

 

در این مقاله درباره بهینه سازی صفحات سایت شما صحبت خواهیم کرد که اصطلاحاً “on pgae optimization” یا “on site optimization” نامیده می شود.

دقت داشته باشید که بهینه سازی تک تک صفحات سایت لازم است اما بهتر است که برای شروع، صفحه اصلی سایت خود را انتخاب نموده و آن را بهینه نمایید.

 

در اینجا برای بهینه سازی صفحات سایت، به قرار دادن کلمات یا عبارات کلیدی اصلی در جاهای مناسب در صفحه اشاره میکنیم. به این روش on site optimization گفته می شود.

 

جاهایی که کلمات کلیدی باید حتماً قرار بگیرند

 

برچسبهای عنوان ( TITLE> tags>)

منظور متنی است که در نوار بالایی مرورگر شما نمایش داده میشود برای مثال برچسب عنوان این صفحه، بهینه سازی سایت | یک کارآفرین | کسب درآمد از اینترنت می باشد. برای قرار دادن تگ تایتل باید به سیستم مدیریت محتوای خود رجوع کنید.

 

برچسبهای سرتیتر (headline tags)

مخصوصاً در برچسب. برای مثال در همین متن، لفظ “جاهایی که کلمات کلیدی باید قرار گیرند”، یک برچسب سرتیتر هستند. معمولاً در ویرایشگرهای سایتها، بخشی برای اعمال حالت سرتیتر و در واقع افزودن کد به متن وجود دارد که این گزینه نیاز افراد به کدنویسی دستی را مرتفع می کند. حتماً به یاد داشته باشید که در خود قالب برچسب h1 را لحاظ کنید و در آن کلمه کلیدی اصلی خود را قرار دهید.

 

در مشخصه آلْت عکس ها (Alt attribiutes of images)

کلمه کلیدی خود را در مشخصه آلْت عکس های صفحه به کار ببرید. در ویرایشگرها، وقتی می خواهید عکسی به سایت خود اضافه کنید بخشی به نام alternate text وجود دارد که مخصوص همین موضوع است.

 

درون متن صفحه مورد نظرتان

از کلمات کلیدی خود در ابتدا، وسط و پایان متن صفحه مورد نظر استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از کلمات کلیدی در متن نباید به صورت افراطی باشد طوری که متن مفهوم نداشته باشد. باید به طور کاملاً عادی و در جای مناسب در میان متن از کلمات کلیدی بهره بگیرید.

 

در بخش قابل کلیک لینکها (anchor text)

اگر در دیگر صفحات خود، لینکی به این صفحه دارید، دقت کنید که کلمه کلیدی این صفحه در بخش قابل کلیک و قابل مشاهده لینک به کار رفته باشد.

 

در برچسبهای متا (META> tags>)

کلمات کلیدی خود را در برچسب متا توصیف یا description که در نتایج جستجو در گوگل برای نمایش خلاصه ای از سایت به کار می رود، به کار ببرید. البته توجه داشته باشید که در متا تگ کلمات کلیدی هم از این کلمات استفاده کنید.

 

۱ دیدگاه

  1. بسیار آموزنده و خوب.مرسی از مطالبتون

    پاسخ

بازتاب های این مطلب

  1. ارسال مطلب با روش صحیح - آموزش بازاریابی اینترنتی | بازاریابی شبکه ای | كسب درآمد از اينترنت - [...] المقدور یک عکس برای هر پست با آلت و تایتل درج شود. آلت و تایتل باید از کلمات کلیدی…

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!