موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

صفحه درباره ما و اهمیت آن

صفحه درباره ما و اهمیت آن

معمولاً پای ثابت تمام سایتهای جدید و قدیمی، صفحه ای است که در آن اطلاعاتی درباره مالک سایت ارائه میشود. در این صفحه، تلاش باید بر معرفی تیم یا فرد مالک سایت و خدمات و محصولات آنها متمرکز شود. در این پست به برخی موارد درباره اهمیت این صفحه همچنین افزایش کارآیی آن صحبت خواهیم کرد. به یاد داشته باشید که در یک سایت تجاری که برای کسب درآمد از اینترنت ایجاد شده است یا محل ارائه خدمات/محصولات یک مؤسسه/شرکت هست، وجود صفحه درباره ما حرفه ای، یک باید است!

اعتبار سایت

شاید مهمترین نقشی که صفحه درباره ما ایفا میکند، اعتماد سازی در ذهن مخاطبین سایت باشد. همه ما به کرات شنیده ایم و یا گفته ایم: “چطور به این سایت اعتماد کنم و اطلاعاتم رو در اختیارشون بذارم؟” یا “چطور اطلاعات کارت بانکیم رو توی سایت وارد کنم؟ از کجا معلوم اطلاعاتم رو کش نرن!” یا “این سایت اصلاً محصولاتش کیفیت دارن که من بخوام ازش بخرم؟”. خود من اولین سئوالی که در برخورد با یه سایت جدید میکنم همین هست که “چطوری باید آدرس ایمیلم رو به اینا بدم و مطمئن باشم ایمیلم رو نمیفروشن یا اینکه واسم اسپم نمیفرستن؟”.

در این مواقع، این بی اعتمادی از عدم شناخت کافی نسبت به مالکین سایت نشأت میگیرد و خب بدون شک بهترین راه برای حل این تناقض، معرفی مالک سایت هست! اما در راستای همین معرفی در صفحه درباره ما، مواردی هست که میتواند تأثیرگذاری این صفحه بسیار مهم را در این راستا یعنی نمایش اعتبار سایت، افزایش دهد:

۱. تصاویر مدیر/مدیران مجموعه + سوابق و معرفی کاملشان

یکی از ساده ترین چیزها برای صفحه درباره ما در یک سایت که میتواند تأثیر گذاری آن را به مراتب افزایش دهد! وقتی کسی وارد سایت ما می شود، به خوبی میفهمد که پشت این سایت یه سری آدم واقعی هستند و باز نوه عکسهای درج شده میتواند نشان دهد که این آدمهای واقعی، چقدر قابل اعتمادند… . البته منظورم این نیست که با یک عکس میتوان چنین نتیجه ای گرفت که هدف این است که عرض کنم عکس موجه، یک برگ برنده بزرگ است.

در این مورد صفحه معرفی تیم گوگل بهترین مثال است:

این صفحه را ببینید. تصویر زیر را ببینید و نوع عکسها را بررسی کنید:

صفحه معرفی تیم گوگل

صفحه معرفی تیم گوگل

 

همینطور این لینک را درباره تصاویر تیم مدیریت سایت/شرکت ببینید: این صفحه با یوزر حرف میزند!

۲. اجازه بدهید مشتریان با مشتریان آشنا شوند!

خیلی ساده هست؛ یه بازدید کننده میاد سایت شما و میفهمه شما قبلاً مشتریانی داشتید و میتونه بخونه این مشتریان چه نظری دارند دربارتون! صفحه درباره ما جایی هست که میتوان اجازه داد مشتریان هم درباره ما صحبت کنند و شاید مناسب ترین جا باشد.

چرا وقتی یه سری بازدیدکننده و مشتری داریم که از ما راضی هستند، به آنها اجازه ندهیم تا با بقیه درباره ما، صحبت نکنند… .

۳. داستان شکل گیری بیزینس خود را بازگو کنید.

پیش از این درباره نقل داستان در هنگام فروش صحبت کرده بودم (البته این مطلب در قالب آموزشی برای ایمیل مارکتینگ ذکر شده بود)، چه عالیست که در صفحه درباره ما سایت هم داستان استارت کسب و کار آنلاین خود را بیان کنیم، همیشه داستان باعث جلب نظر مخاطب میشود البته به این شرط که صادقانه و مناسب نوشته شده باشد نه اینکه مغرضانه و سرشار از غلطهای املایی و نگارشی…!

در این مورد این نمونه را مشاهده بفرمایید.

در هر صورت و با هر روشی که هست، باید صفحه درباره ما، مأموریت اصلی خود که همانا ایجاد اعتماد و معرفی مناسب مالک/مالکین سایت هست را انجام دهد و مواردی که گذشت، تنها چند مثال در این مسیر بودند. البته در اینکه کارا هستند شکی نیست اما صرفاً به همینجا و همینها بسنده نباید کرد… .

در نوشتن این متن، چند لینک و تیتر از اینجا قرض گرفته شده است!

۵ دیدگاه

 1. نکات جالبی بودن که تقریبا در سایت‌های ما رعایت نمی‌شوند. صفحات درباره مای ایرانی چیزی جز یک متن خشک و خالی نیست هرچند گاه خلاقیت‌هایی هم در آن‌ها دیده می‌شود.

  پاسخ
 2. با تشکر از اینکه این اطلاعات مفید رو رایگان در اختیار علاقه مندان می گزارید .لطفا اگه امکان داره در باره اینکه چطور کسی که تازه میخواد محصولی یا خدماتی رو برای اولین بار بفرسته تو اینترنت سایتی که قراره طراحی کنه چه ارکان اساسی رو باید حتما رعایت کنه؟

  پاسخ
 3. مرسی مطلب خوب و مفیدی بود

  سپاس

  پاسخ

بازتاب های این مطلب

 1. صفحه درباره ما و اهمیت آنبرگزیده ها | برگزیده ها - […] توسط بهروز مهندس زاده | ۱ تیر ۱۳۹۳ | آموزش كسب درآمد از اينترنت, بازاریابی اینترنتی, طراحی سایت تجاری…

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!