موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران-بخش اول

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایرانکسب درآمد از اینترنت و داشتن درآمد اینترنتی، یکی از بهترین و هوشمندانه ترین انتخابها برای رهایی از دردسرهای مالی و رسیدن به استقلال مالی است. اما راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار ساده ای نیست و البته که نیاز به آموزش دارد. در این سری مقالات قصد آموزش کسب درآمد از اینترنت در ایران را دارم.

علاقه، شرط اول کسب درآمد از اینترنت

به عنوان نخستین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، باید علایق خود را بیابیم. باید ببینیم چه موضوعاتی در زندگی ما وجود دارد که واقعاً به آنها علاقه مندیم و دوست داریم درباره آنها تحقیق کرده و چیزی بنویسیم. مهمترین دلیل برای این کار این است که مسیری که قصد حرکت در آن را داریم یعنی راه اندازی کسب و کار اینترنتی، به هیچ وجه مسیری هموار و راحت نیست و قطعاً با مسائل و مشکلات مختلفی در طول راه برخورد خواهیم کرد. اگر در حال کار روی موضوعی باشیم که صرفاً به خاطر اینکه حدس میزنیم مخاطب زیادی دارد؛ انتخاب شده است، دیری نخواهید پایید که همین مشکلات بین راه، ما را از ادامه مسیر باز می دارد. چرا که موضوع مورد فعالیت ما، چیزی نیست که واقعاً علاقه ای به آن داشته باشیم پس رها کردن آن بسیار آسان است و این یعنی برداشتن یک گام به عقب… . به همین دلیل انتخاب موضوع مورد علاقه شما، گامی کلیدی در شروع کسب درآمد از اینترنت است. توجه داشته باشید هرچقدر هم که موضوع انتخابی شما خاص باشد، باز هم هستند افرادی که در پی آن باشند. پس فقط به این نکته دقت نمایید که کار را با علائق خود شروع کنید. اما سئوال مهم: چطور علایق خود را بیابیم؟

یافتن علایق کاری

مسلماً موضوعات مورد علاقه برای هر شخص بی شمار است. اما برای ساختن کسب و کار اینترنتی و رسیدن به درآمد اینترنتی باید روی اصلی ترین موضوع مورد علاقه خود کار کنیم. اما چطور می توان این اصلی ترین را پیدا کرد؟ برای این کار پیشنهاد میکنم اینگونه عمل کنید: کاغذی برداشته و تک تک موضوعات مورد علاقه خود را بر آن بنویسید. روی آنچه می نویسید خوب فکر کنید و ببینید مثلاً اگر امروز آخرین روز زندگی شما باشد، به کدام یک می پرداختید؟ جواب این سئوال موضوع اصلی مورد علاقه شماست.


برای مثال نتیجه افکار من را در نظر بگیرید (البته فقط برای مثال):

* نویسندگی * اینترنت * پول * اقتصاد * تحقیق درباره کسب و کارهای اینترنتی * فوتبال * لپ تاپ * کتاب * برنامه نویسی * طراحی

 

خوب فرض می کنیم امروز آخرین روزی است که می توانم زندگی کنم، من بدون شک به دنبال تحقیق درباره کسب و کارهای اینترنتی میرفتم. پس این موضوع، علاقه ی اصلی من است. با این حساب می دانم که از این به بعد باید مطالبی درباره کسب درآمد از اینترنت و درآمد اینترنتی بنویسم.

 

کسب و کار اینترنتی موفق و تمرکز روی یکی از علایق

 

در قسمت قبل متوجه شدید که عرض کردم روی یکی از موضوعات مورد علاقه خود تمرکز کنید و درباره آن بنویسید اما چرا؟ مطلب مهم در این زمینه این است که مثلاً فردی که به دنبال کسب اطلاعات درباره کسب و کارهای اینترنتی به سایت من می رسد، مطمئناً دوست ندارد در مورد پوست مطلبی مطالعه کند. یعنی اولین دلیل برای این کار، توجه به بازدید کننده و نیاز اوست. اگر بازدید کننده وارد سایتی شود که در مورد هر موضوعی اندک اطلاعاتی داده بهتر است یا اینکه وارد سایتی شود که درباره موضوع مدنظر وی، اطلاعات کامل و جامعی ارائه کرده؟ در کدام حالت، احتمال بازگشت بازدیدکننده وجود دارد؟ من که فکر میکنم در حالت دوم (و البته تجربه هم این مطلب را ثابت کرده است).

 

ملزومات کسب درآمد از طریق اینترنت

 

خب تا اینجا فهمیدیم که میخواهیم در مورد چه چیزی بنویسیم. اما حالا باید ابزار کار خود را آماده کنیم تا نوشته ها را به فضای اینترنت منتقل کنیم. اولین چیزی که لازم داریم، کامپیوتر و اتصال اینترنت است. خب شما که مشغول مطالعه این مقاله هستید یعنی این دو مورد را دارید. حالا یا از کافی نت یا هم داخل منزل. به هر حال، پیشنهاد میکنم برای صرفه جویی در هزینه های اینترنت و تلفن، حتماً از اینترنت ای دی اس ال استفاده کنید. و البته اگر در منزل کامپیوتر ندارید، نیازی به تهیه یک سیستم حرفه ای نیست، یک سیستم معمولی هم کار شما را راه می اندازد. البته کافی نت هم اگر هزینه زیادی نداشته باشد، کافی است.

 

بسیار عالی، تا اینجا گام اول را به خوبی کامل کردیم، حالا زمان رفتن سرغ گام بعدی است. جایی که یاد میگیرم محلی مناسب در سطح اینترنت برای خود دست و پا کرده و مطالب تهیه شده درباره موضوع مورد علاقه مان را در آن قرار دهیم.

 

(توجه داشته باشید که رعایت تک تک نکات برای موفقیت الزامی است و البته که موفقیت، صبر لازم دارد. پس صبور باشید.)

بازتاب های این مطلب

  1. راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران-بخش دوم | كسب درآمد از اينترنت | کسب درآمد اینترنتی | بازاریابی اینترنتی - [...] مقاله راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران – گام نخست تصمیم خود مبنی بر کار روی یکی…
  2. راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران-بخش دوم | یک کارآفرین | کسب درآمد از اینترنت - [...] مقاله راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران – گام نخست تصمیم خود مبنی بر کار روی یکی…

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!