موسسه خیریه بهنام دهش پور؛ کمک به بیماران سرطانی

۴ نکته در انتخاب موضوع ایمیل

انتخاب موضوع ایمیل در ایمیل مارکتینگانتخاب موضوع مناسب برای ایمیل ارسالی (همان subject) یکی از مهمترین قسمتهای بازاریابی از طریق ایمیل یا ایمیل مارکتینگ است.

 

موضوع ایمیل باید شفاف باشد

یکی از چیزهایی که اغلب انسانهای معمولی را آزار میدهد گمراه شدن است. آنچه مردم میخواهند اطلاعات خوب، منسجم و صادقانه درباره مسئله ای میباشد که اعلام کرده اند به آن علاقه مندند و نه بیشتر.

مردم وقتی گمراه میشوند ناراحت میشوند. اگر درخواست نوعی از اطلاعات را بکنند و نوع دیگری دریافت کنند، احساس میکنند مورد سوء استفاده قرار گرفتند. این فاکتور در انتخاب عنوان موضوع ایمیل شما که میخواهید ارسال کنید، نیز صادق است. اگر موضوع ایمیل بگوید “۵۰$ واریز به حساب شما همین فردا- بدون هرنوع عضوگیری، بدون اجبار” و داخل خود ایمیل هیچ اشاره ای به این ۵۰$ مجانی نشده باشد، و در ادامه سعی شود چیزی فروخته شود، شخص گمراه شده و به صورت قابل درکی آزرده میشود. من نصایح چنین سبک بازاریابی را مطالعه کرده ام که پیشنهاد میکند عنوان موضوعی مورد استفاده قرار بگیرد که مردم را ترغیب به خواندن ایمیل شما کند (که روزانه اسپمهای زیادی در همین موضوع هم دریافت میکنم) صرف نظر از اینکه محتوای ایمیل چه ربطی به عنوان آن دارد. نصیحتی بدتر از این وجود ندارد! این روش “طعمه و قلاب” نادرست، غیر اخلاقی و اغلب غیر قانونی است و مطمئناً بهترین مشتریان در بین دریافت کنندگان شما را آزار خواهد داد. این کار را نکنید.

 

اینجا داستان ننویسید!

بر خلاف متن ایمیل که در مقاله دیگری به آن اشاره کرده ام و توصیه به داستان سرایی نموده ام، در موضوع ایمیل به هیچ وجه داستان نگویید و خیلی کوتاه و ساده موضوع را بیان کنید.

 

اختصاصی بنویسید

اگر از آن دسته افرادی هستید که به طور مرتب مبادرت به ارسال خبرنامه میکنید، به جای استفاده از موضوعی مثل “یک کارآفرین:خبرنامه ۲۶” موضوعی چون “یک کارآفرین: ۵ نکته مهم در ایمیل مارکتینگ” را برگزینید. با این روش نوع متن درون ایمیل برای دریافت کننده روشن شده و احتمال مطالعه آن خیلی بالاتر میرود. (موضوعاتی مثل “سلام عزیزم”، “قرص افزایش قد”، “فروشگاه اینترنتی بازیسرا” و موارد مشابه دریافت کننده را زیاد به باز کردن و مطالعه ایمیل جذب نخواهند کرد.) البته توجه داشته باشید موضوع اختصاصی شده در تمام استراتژی های ایمیل مارکتینگ (که یکی از آنها ارسال خبرنامه است، کمک خواهد کرد.)

 

یک نکته ساده: بعد از تهیه متن ایمیل، موضوع را بنویسید

خیلی ساده به نظر می آید. اما خیلی مهم است.

بارها پیش آمده برای انتخاب موضوع خبرنامه تا ۲۰ دقیقه فکر کردم و چیزی به ذهنم نرسیده. اما به محض اتمام متن آن، یک عنوان خیلی مناسب نوشته ام. با این کار، موضوع کاملاً معرف متن خواهد بود.

 

۴ نکته ساده فوق می توانند در تعداد دفعات باز شدن ایمیل ارسالی شما تأثیر مثبت بالایی داشته باشند.

 

یک سئوال: “۵ نکته در انتخاب کرم مرطوب کننده”، “فروش اینترنتی کرم مرطوب کننده”، “فروشگاه زیبایی الیسا”. شما کدام ایمیل را باز میکنید؟

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اگر کسی به دیدگاه من پاسخ داد، از طریق ایمیل به من اطلاع دهید!